OVUP mokymai – dar 9 miestuose (video)

2019 m. gegužės 2 d.

OVUP mokymai

2018 metais Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) vienas pirmųjų pasaulyje į savo šalies kalbą išvertė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinių vertybių ugdymo programą (OVUP). Pritarus TOK, praėjusių metų birželį buvo surengti ir pirmieji OVUP mokymai Lietuvos pedagogams.

Tąkart juose dalyvavo ir su programa susipažino 150 ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų pedagogų iš 10 apskričių. Šiais metais skirtinguose miestuose įvyko dar 9 mokymai, įtraukę apie 180 pedagogų. Mokymus jiems vedė lektoriai, praėjusiais metais patys išklausę ilgalaikį OVUP mokymų vadovų kursą.

„OVUP mokymai pedagogams yra patirtiniai, grindžiami veiklomis, įsitraukimu, išbandymu ir supratimu, novatoriški ir lengvai įsisavinami. Neatsitiktinai pasirinkome modelį, kur seminare sudalyvavę ir žinias bei praktiką savo veikloje pritaikę pedagogai po metų tampa lektoriais,“- sako programą kuruojanti LTOK olimpinio švietimo direkcijos vadovė Vita Balsytė.

Pasak jos, Olimpinių vertybių ugdymo programa yra plataus pobūdžio, pritaikoma mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Remdamiesi ja gali dirbti ne tik kūno kultūros, bet ir visų kitų dalykų pedagogai. 

Olimpinių vertybių ugdymo programos mokymai:

Programos esmė – inovatyvus darbas su įvairaus amžiaus vaikais, remiantis olimpine filosofija, vertybėmis, simboliais ir fizinio aktyvumo veiklomis. Programos užduotys ir veiklos remiasi penkiomis olimpizmo ugdymo temomis – pagarba, kilniu elgesiu, pastangų teikiamu džiaugsmu, darna ir tobulėjimu.

„Gauname mokymuose dalyvavusių pedagogų atsiliepimus, dauguma jų – absoliučiai teigiami, motyvuojantys plėsti OVUP. Ugdytojai jaučiasi atradę papildomas galimybes ugdyti vaikus, jų bendražmogiškąsias vertybes, kurios yra labai artimos olimpinėms,“- pasakoja V. Balsytė.

„Jaučiuosi pasisėmusi realių žinių, įgūdžių ir metodų, kuriuos ne tik aš, bet ir skirtingų sričių mano kolegos, galėsime panaudoti pamokose ir užklasinėje veikloje, ugdydami visų amžiaus grupių vaikus. Iš tikrųjų olimpines vertybes ir fizinį aktyvumą galime ugdyti per įvairių dalykų pamokas ir tą darau matematikos pamokų metų. Skatinu vaikus bendradarbiauti, sugalvoju įvairių užduočių, kurios skatina mokinius pajudėti. Tokie mokymai suteikia postūmį nepamiršti vertybių ugdymo ir nepanirti į rutiną. Buvo labai patogu, kad galėjau sudalyvauti mokymuose savo mieste“ – sakė matematikos mokytoja Jurgita Kniaziukienė iš Molėtų progimnazijos.

Šiais metais OVUP mokymai vyko Mažeikiuose, Utenoje, Ignalinoje, Prienuose, Kaune, Vilniuje, Alytuje, Butrimonyse (Alytaus raj.) ir Molėtuose. Kiekvienas mokymų dalyvis gavo po tris OVUP programos ugdytojui skirtus leidinius: „Ugdytojo knygą“, „Olimpinių vertybių ugdymo pagrindus“ ir „Užduočių knygą“.

Olimpinių vertybių ugdymo programa įgyvendinama visame pasaulyje, Lietuvoje ją organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Vieša ir visiems prieinama ši programa taps 2019 metų rudenį. Iki 2020 metais Tokijuje vyksiančių olimpinių žaidynių planuojama į programą įtraukti visus ja susidomėjusius pedagogus.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS