Olimpinių žaidynių varžybos Tokijuje – be žiūrovų

2021 m. liepos 8 d.

IOC Media

Vos po kelių savaičių prasidėsiančių olimpinių žaidynių varžybos Tokijuje vyks be žiūrovų. Apie tokį sprendimą pranešė Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK), po ketvirtadienį vykusio susitikimo su Japonijos vyriausybės, „Tokijas 2020“ organizacinio komiteto, Tarptautinio paralimpinio komiteto ir Tokijo administracijos atstovais.

Ketvirtadienį Japonijos vyriausybė Tokijuje paskelbė ekstremaliąją padėti. To priežastis – aukšti koronaviruso atvejų skaičiai bei siekis išvengti žmonių srautų.

Situacijai negerėjant priimtas sprendimas į olimpinių žaidynių varžybų arenas Tokiju žiūrovų neįleisti. Lieka neaišku, ar žiūrovai galės stebėti kituose miestuose vyksiančias varžybas.

Anksčiau buvo tikimasi, kad sporto renginius galės stebėti bent 10 tūkst. žiūrovų ir užimti ne daugiau nei pusę arenoje esančių vietų. Jau anksčiau skelbta, kad į žaidynes nebus įleidžiami sirgaliai iš užsienio.

Ekstremali padėtis Tokijuje turėtų tęstis iki rugpjūčio 22 dienos – dvi savaitės po olimpinių žaidynių uždarymo.

„Mes palaikysime visas priemones, kurios yra būtinos siekiant, kad žaidynės būtų saugios ir dalyviams, ir Japonijos žmonėms“, – sakė į Tokiją atvykęs TOK prezidentas Thomas Bachas.

Tokijo olimpinės žaidynės vyks liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS