Olimpinių vertybių ugdymo programos mokymų lektoriai: „Tai yra unikali programa Lietuvoje“

2022 m. spalio 12 d.

M. Golubevas (nuotraukoje D. Petkauskas ir N. Miginis)

Klaipėdoje šią savaitę vyko Olimpinių vertybių ugdymo programos (OVUP) mokymai pedagogams, treneriams, sportininkams bei kitiems švietimo ir sporto sistemos atstovams, pakvietę praplėsti vertybinio ugdymo kompetencijas.

Mokymų metu dalyviai ne tik susipažino su OVUP, bet ir įsitraukė bei patys išbandė skirtingas praktines veiklas, kurias vėliau galės įgyvendinti ugdymo procese.

„OVUP veiklose dalyvavau pirmą kartą ir esu maloniai nustebusi, nes ateidama galvojau, kad kaip ir daugelyje mokymų pamatysime daug skaidrių, gausime daug teorijos. Bet pirmas dalykas, ką atvykę išgirdome, buvo, kad mokymai bus kitokie, jie bus praktiniai, ir tai visiškai pasiteisino. Pastaruoju metu aš dažnai lankausi psichologiniuose, savęs ieškojimo seminaruose, tad galėčiau pasakyti, kad čia buvo labai panašūs potyriai. Visos veiklos buvo remtos patyrimu, mes čia sužinojome daug apie save, savo vertybes. Mokymu metu visi turėjome galimybę pasisakyti, o tai yra labai svarbu visame procese. Aš jau nekantrauju veiklas įgyvendinti savo darbe ir tokiais įdomiais būdais suteikti galimybę jaunimui pažinti savo vertybes“, – džiaugėsi Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos pedagogė Oksana Simaitienė.

Mokymų Klaipėdoje akimirka

Mokymus vedė ir patirtimi su dalyviais dalijosi profesionalūs lektoriai Nerijus Miginis ir Donatas Petkauskas. Kalbėdami apie OVUP, lektoriai pabrėžė programos išskirtinumą.

„Visų pirma, mokymai atliepia tendenciją, kad fizinis aktyvumas ir fizinis raštingumas yra labai svarbu. Jei pažiūrėtume į kitas programas, mes turime kūrybiškumo, vaidybos, medijų raštingumo ir daugybę kitų, bet fizinio aktyvumo propagavimui programų yra labai mažai. Pats žaviausias dalykas, kad šalia fizinio aktyvumo, ši programa yra apie vertybes. Jeigu pažiūrėtume į bendrąją ugdymo programą, visi mokomieji dalykai turėtų ugdyti vertybes, bet labai dažnai trūksta konkrečių įrankiu. Atvykusiems į OVUP mokymus mes tuos įrankius suteikiame. Sportas yra ypatingai galinga priemonė olimpinių ir ne tik vertybių ugdymui ir šiuose mokymuose pedagogai tą pajaučia veiklose dalyvaudami patys. Ir visai nesvarbu, ar tu treneris, ar fizinio ugdymo, lietuvių kalbos ar kito dalyko ugdytojas, veiklos yra labai plačiai pritaikomos“, – kalbėjo N. Miginis.

„Man kaip lektoriui ir kaip tėčiui, vienas svarbiausių dalykų, kad OVUP įgalina dirbti ugdant vertybes. Mokymuose mes ne tik išbandome veiklas, bet ir turime refleksijas, kuriose dalijamės savo mintimis, o tai labai svarbu proceso efektyvumui. Vertybės – gražu, bet programoje mes gilinamės ir į elgesį, ne tik, kad išgirstume, jog vertybės yra labai svarbu, bet ir pamatytume savo elgesį ir tas vertybes jame iš šono visose srityse. Mums labai smagu, kad pedagogai taip noriai įsitraukia, tada ir mes jaučiame didelį malonumą“, – džiaugėsi D. Petkauskas.

Artmiausi OVUP mokymai įvyks jau spalio 26 – 28 d. Druskininkuose. Dalyvavimas – visiškai nemokamas. Mokymų dalyviams suteikiami kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Registracijos formą rasite čia.

Registracija vykdoma iki spalio 19 d.

Programą Lietuvoje įgyvendina Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), kuris vienas pirmųjų pasaulyje OVUP išvertė į savo šalies kalbą ir, pritarus Tarptautiniam olimpiniam komitetui (TOK), pasiūlė kelių lygių mokymus Lietuvos pedagogams. Per ketverius metus visoje Lietuvoje pedagogams buvo surengta 56 mokymai. Juose dalyvavo daugiau kaip 1300 ugdytojų. Lietuvoje vykdomus mokymus yra stebėjusios TOK olimpinio švietimo padalinio atstovė Ana De Azevedo ir TOK olimpinio fondo kultūrai ir paveldui vyriausioji švietimo vadovė Xenia Kourgouzova.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS