Olimpinio sporto lyderiai rinkosi Katare

Spalio 17-18 dienomis Katare vyko 24-oji kasmetinė Nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (NOKA) Generalinė asamblėja. Tarp daugiau nei 1000 delegatų iš 204 Nacionalinių olimpinių komitetų Lietuvos balsui atstovavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, generalinis sekretorius Valentinas Paketūras ir olimpinio sporto direkcijos direktorius Einius Petkus.

Tiesa, į Katarą olimpinių komitetų delegatai susirinko kiek anksčiau – čia jie stebėjo pirmą kartą rengtas NOKA Pasaulio paplūdimio žaidynes. Pasibaigus sportinėms aistroms, pasaulio sporto lyderiai sėdo aptarti aktualiausių šių dienų klausimų.

40 minučių trukmės atidarymo kalboje Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomasas Bachas pasidžiaugė, kad per 125 TOK gyvavimo metus sporto dėka pavyko suvienyti įvairių religijų, tautybių ir pažiūrų žmones, pabrėždamas, kad per šį laikotarpį olimpinėse žaidynėse dalyvaujančių valstybių skaičius nuo 14 išaugo iki net 206.

Bachas taip pat pabrėžė, kad olimpinio judėjimo sėkmei be vienybės dar reikalingas ir politinis neutralumas. „Pastebime augančią tendenciją politizuoti sportą ir jį panaudoti politiniams tikslams. Suprantame, kad pasaulį valdo politikai, o ne mes, ir mes turime užsitarnauti jų pagarbą, tačiau valstybių lyderiai turi gerbti ir mūsų norą būti politiškai neutraliais.“

Generalinės Asamblėjos metu taip pat buvo aptartas organizatorių pasiruošimas 2020 metų Lozanos jaunimo žiemos ir 2020 metų Tokijo vasaros olimpinėms žaidynėms. Dėl pastarųjų įdirbio TOK prezidentas didžiavosi labiausiai, akcentavęs, jog „dar nėra matęs nei vieno olimpinio miesto, kuris likus metams iki žaidynių starto būtų pasiruošęs taip gerai“ ir nekantravo savo kailiu patirti Japonijos žmonių svetingumą.

Dviejų dienų trukmės olimpinio sporto lyderių susitikime savo veiklos ataskaitas pristatė kiekvienas kontinentas, be to, įvyko ir tradiciniai metų geriausiųjų apdovanojimai.

Asamblėjoje buvo priimtas sprendimas ir dėl NOKA prezidento likimo. Po to, kai 2018 metais save suspendavo Šeichas Ahmedas Al-Fahadas Al-Sabahas, laikinojo prezidento pareigas eina viceprezidentas Robinas Mitchellas – Katare nuspręsta pastarąjį poste palikti iki 2022 metais suplanuotų rinkimų. Šiam sprendimui pritarė 174 Nacionaliniai olimpiniai komitetai.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS