Olimpinio mėnesio dalyvius kartu mankštintis pakvietė boksininkas Tadas Tamašauskas

2022 m. spalio 6 d.

S. Čirba

Spalio mėnuo jau ketvirtus metus iš eilės pradinukams skelbiamas Olimpiniu mėnesiu. Projekto metu daugiau nei 50 tūkst. pradinukų iš visos Lietuvos kviečiami susipažinti su ir gilinti žinias fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, emocinės sveikatos bei bendradarbiavimo temomis.

Kiekviena tema vaikams pristatoma naudojant specialistų parengtą medžiagą, įtraukiant vaikus į jiems patrauklius žaidimus, užsiėmimus ne tik mokykloje, bet ir namuose. Kiekvienos temos medžiaga yra ruošiama tiek pedagogams, taikyti pamokų ir pertraukų metu, tiek tėveliams, naudoti namuose.

Projektas pradėtas fizinio aktyvumo temos savaite, kurios metu vaikai žaidžia fiziškai aktyvius žaidimus įsikūnydami į smagius personažus, stebi savo aktyvumą savaitės metu, kviečia tėvelius kartu pasimankštinti, išsiruošti į žygį.

Viena šių metų naujovių – siekiant vaikus sudominti ir motyvuoti, dalyviams pateikta vaizdo įrašų medžiaga, kurioje kartu su vaikais mankštinasi Lietuvos sportininkai bei visuomenėje žinomi veidai. Pradinukai šią savaitę jau mankštinosi kartu su olimpiete lengvaatlete Diana Zagainova, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės nare Laura Juškaite, dainininke Egle Jurgaityte, olimpiete lengvaatlete Irina Krakoviak-Tolstika bei olimpiečiu slidininku Mantu Strolia.

Šiandien kartu sportuoti pakvietė boksininkas, Paryžiaus olimpinių žaidynių kandidatas Tadas Tamašauskas, kuris vėliau vaikams papasakojo, ką jo gyvenime reiškia sportas.

„Kiek save prisimenu, tiek buvau aktyvus vaikas. Pirmiausia 6 metus lankiau krepšinį, o dabar jau 11 metų esu boksininkas. Sportas gyvenime suteikia labai daug gerų dalykų. Visų pirma – brangiausią mūsų turtą – sveikatą, padeda įgyti imunitetą. Taip pat periodinis sveikatas ugdo discipliną, sporto būreliai suteikia galimybę susipažinti su naujais draugais. Kadangi pamokų metu didžiąją laiko dalį tenka praleisti sėdint, rekomenduoju naudoti šiuos pratimus pamokų metų, per pertraukas, kad išliktume sveiki. Naudokitės šiomis mankštomir is gyvenkite sveikai”, – vaikams linkėjimus perdavė T. Tamašauskas.

Šią savaitę projekto dalyviai dar bus kviečiami mankštintis kartu su olimpiečiu kanojų irkluotoju Henriku Žustautu.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Projekto organizatoriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS