Olimpiniame Marselyje – ir pirmasis aplankytas koncertas

Teksto autorius: Dominykas Genevičius („Olimpinė Panorama“)

2023 m. rugsėjo 13 d.

R.Jasiūnas siekia olimpinio kelialapio.

Buriuotojas Rytis Jasiūnas įnirtingai siekia savo svajonės – kelialapio į olimpines žaidynes. Sparčiai rezultatus gerinantis burlentininkas liepą išmėgino jėgas bandomosiose olimpinių žaidynių varžybose Marselyje ir susipažino su būsimų žaidynių akvatorija. Įdomu tai, kad būtent Marselyje R.Jasiūnas pirmąkart apsilankė dideliame koncerte.

Nors sportininko gyvenimas itin įtemptas, tiek knygos, tiek muzika, tiek filmai yra svarbūs jo laisvalaikio atributai.

Knygos grįžo po pertraukos

R.Jasiūnas prisipažįsta – būdamas mokykloje skaitė labai daug.

„Skaitydavau visai ne tai, ką reikėjo pagal programą, bet daug. Istoriniai romanai buvo mano mėgstamiausi. Man tai leisdavo pabėgti iš savo gyvenimo ir nusileisti į kitą laikmetį, kitą pasaulio kraštą. Harka iš „Didžiosios lokės sūnų“, Uvis iš „Skomanto“ knygų buvo mėgstamiausi mano herojai, su kuriais tapatinausi. Vėliau atėjo Jules‘o Verne‘o, Otorių sakmės ir panašių knygų laikas.

Pastaraisiais metais vėl grįžtu prie knygų, bet dabar dauguma jų yra praktinės – apie verslą, pardavimą, įpročių formavimą. Labiausiai įsiminė „The Barbarian Days: A Surfing Life“. Tai knyga apie gyvenimo bangos paiešką, keliones ir vandenynus. Žinoma, tai man arti širdies“, – prisipažįsta R.Jasiūnas.

R. Jasiūnas („Sailing Energy“ nuotr.).

R. Jasiūnas („Sailing Energy“ nuotr.).

Muzika – automobilyje

Kalbėdamas apie muziką burlentininkas neslepia, kad dažniausiai klausosi  užsieniečių dainų. „Mano mėgstamiausi žanrai – dešimtojo dešimtmečio hiphopo ir ritmenbliuzo ritmai. Iš atlikėjų išskirčiau Eminemą, Tupacą, Willą Smithą, 50 Cent, Nelly, „Snoop Dogg“. Kadangi daug laiko praleidžiu keliaudamas automobiliu, tai ir muzikos daugiausia klausausi jame“, – paaiškina.

Iki šiol R.Jasiūnas neturėjo galimybės apsilankyti kokiame nors dideliame koncerte. Tokia proga pasitaikė visai neseniai ir visiškai atsitiktinai.

„Juokinga prisipažinti, bet pirmame tikrame koncerte buvau prieš keletą savaičių Marselyje. Per draugus gavau VIP bilietus į „Muse“ koncertą. Visą koncertą stebėjome iš garso operatoriaus darbo vietos – buvo nerealu. 55 tūkst. žiūrovų futbolo stadione, pribloškiantys šviesų, pirotechnikos ir garso efektai – buvo labai įspūdinga“, – neslepia R.Jasiūnas.

Sudomino sporto dokumentika

Filmus ir serialus R.Jasiūnas beveik visada žiūri vakarais arba valgydamas.

„Labiausiai patinka veiksmo ir istoriniai filmai – „Žiedų valdovo“ serija, Džeimso Bondo filmai. Iš serialų patiko pirmi du „Raganiaus“ („The Witcher“) sezonai, „Birmingemo gauja“ („Peaky Blinders“). Pastaruoju metu žiūriu nemažai sporto dokumentikos – „Drive to Survive“, „Unchained“, „14 Peaks“, – vardija buriuotojas.

Kai turi galimybę, R.Jasiūnas filmus stengiasi žiūrėti per didelį televizorių. Kai tokios galimybės nėra, tam puikiai pasitarnauja nešiojamasis kompiuteris.

Geriausi:

Knyga: Williamas Finneganas „Barbarian Days: A Surfing Life“.

Grupė / atlikėjas: Eminemas.

Filmas / serialas: „Žiedų valdovas: dvi tvirtovės“.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS