„Olimpinėje panoramoje“ – nuo Tokijo iššūkių iki sunkiojo metalo akordų

2021 m. balandžio 29 d.

Iki Tokijo olimpinių žaidynių likus mažiau kaip 100 dienų, neatsakytų klausimų dar liko nemažai. Tačiau visi – sportininkai ir jų treneriai, medikai, delegacijų vadovai – rengiasi sporto šventei, kuri gal bus kiek kitokia nei įprastai, bet kartu taps viltimi, kad dėl pandemijos sustojęs pasaulis pamažu vėl grįš į įprastą gyvenimą.

Apie tai, kokie iššūkiai laukia Lietuvos ir kitų šalių sportininkų, naujajame Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) leidžiamo žurnalo „Olimpinė panorama“ numeryje pasakoja LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, LTOK olimpinio sporto direkcijos vadovai Einius Petkus ir Agnė Vanagienė, olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas ir  mūsų šalies ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis. Jis tapo pirmuoju lietuviu, oficialiai prisilietusiu prie Tokijo žaidynių – balandžio 3 d. dalyvavo jų ugnies nešimo estafetėje.

Apie savo olimpines viltis „Olimpinės panoramos“ žurnalistams pasakojo kelialapius į jas iškovoję ėjikas Arturas Mastianica ir imtynininkas Mantas Knystautas. Pastarojo kelias į sporto aukštumas prasidėjo nuo laikraštyje pastebėto skelbimo.

Tuo metu, kai vieni mūsų šalies sportininkai jau rengiasi olimpinėms žaidynėms, kitų dar laukia atrankos kovos. Kokius galvosūkius tenka spręsti prieš jas, „Olimpinei panoramai“ atskleidė šalies irklavimo rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Keblys.

Net 22 metus olimpinės svajonės link žengia čiuožėjas Saulius Ambrulevičius. Iki jos išsipildymo liko vos žingsnis, nes sportininkas ir jo partnerė Allison Reed jau iškovojo kelialapį į 2022 m. Pekino žiemos žaidynių šokių ant ledo varžybas. Tačiau ar jų pačiūžos raižys olimpinį ledą, priklausys jau ne nuo pačių sportininkų, nes virš šios poros, kaip ir virš visų ankstesnių Lietuvos šokėjų ant ledo porų, tarsi Damoklo kardas pakibo pilietybės klausimas. Ar išimties tvarka bus suteikta Lietuvos pilietybė amerikietei ir tai pravers olimpinius Pekino miesto vartus Lietuvos čiuožėjams?

Antrai kadencijai Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentu perrinktas Mindaugas Bilius jam pačiam maloniausia pirmosios kadencijos pergale vadina jau surengtų kelių sporto šakų bendrus sveikųjų ir neįgaliųjų Lietuvos čempionatus, o didžiausias jo troškimas – padaryti sportuojančią neįgaliųjų bendruomenę labiau matomą.  

Tradicinėje rubrikoje „Skaitau, žiūriu, klausau“ sunkiaatletė Gintarė Bražaitė, pasirodžiusi geriausiai iš lietuvių balandį vykusiame Europos čempionate, prisipažino, jog ją įkvepia sunkiojo metalo stiliaus muzika.

Visus žurnalo numerius rasite čia

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS