„Olimpinėje panoramoje“ – nuo olimpinių renginių iki kovos su klimato kaita

2022 m. liepos 1 d.

Galimybė pirmą kartą pajusti olimpinę atmosferą ir ginti šalies garbę penkiais olimpiniais žiedais paženklintose varžybose turės 55 Lietuvos sportininkai, liepos 24–30 d. Slovakijos mieste Banska Bistricoje kovosiančių XVI Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje. Apie tai, kas laukia jaunųjų atletų Banska Bistricoje – naujame Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) leidžiamo virtualaus žurnalo „Olimpinė panorama“ naujame numeryje.

Visus žurnalo numerius rasite čia

Taip pat žurnale – LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės interviu apie tai, kaip keisis LTOK veikla nuo liepos 1-osios, kuri Lietuvos sporto pasaulyje žymi svarbių pokyčių metą – 30 metų veikusio olimpinio sporto finansavimo modelio pabaigą. Nuo šios dienos visą aukšto meistriškumo sporto finansavimą perima valstybė.

Daug vietos naujame virtualaus žurnalo numeryje skirta Kaune vykusiai Olimpinei dienai, sutraukusiai daugiau nei 20 tūkst. dalyvių, tarp kurių buvo ir būrys olimpiečių. „Olimpinė diena 2022“ pasiūlė daugiau nei šimtą įvairių nemokamų sporto ir pramoginių veiklų. Visi norintieji galėjo išbandyti įvairias sporto šakas, gyvai pabendrauti su profesionaliais sportininkais, susitikti su olimpiečiais, įsitraukti į žaidimus, turnyrus, prisijungti prie edukacinių, olimpinio švietimo renginių. Už aktyvų dalyvavimą kiekvieno laukė motyvacinės dovanos – iš viso išdalyta daugiau nei 15 tūkst. prizų.

Apie savo profesionalaus krepšininko kelią ir tai, kas laukia ateityje, žurnalo skaitytojams pasakoja ilgametis Kauno „Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės žaidėjas Paulius Jankūnas. Kitas sportininko karjerą baigęs atletas – olimpinis vicečempionas Saulius Ritteris, rudenį pradėjęs dirbti Lietuvos irklavimo federacijos generaliniu sekretoriumi, o neseniai tapęs Tarptautinio olimpinio komiteto programos „Believe in Sport“ ambasadoriumi, prisipažįsta, kad naujos pareigos verčia mokytis ir ieškoti naujovių kiekvieną dieną

Naujovių nuolat ieškoma ir kovojant su klimato kaita. „Olimpinėje panoramoje“ – apie tai, kaip tai daro Tarptautinis olimpinis komitetas ir kitos sporto organizacijos ir koks svarbus šioje kovoje yra sporto vaidmuo.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS