lt
en
KONTAKTAI

„Olimpinėje panoramoje“ – apie moterų lyderystę, olimpines krepšininkų ir lengvaatletės viltis

Pasirodė naujausias Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) leidžiamo žurnalo „Olimpinė panorama“ numeris. Kovą dėmesio centre – lyčių lygybė ir moterų lyderystės skatinimas. Apie tai šį mėnesį skatino kalbėti Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK).

Kiek lygybės tema opi ir aktuali Lietuvai? Apie tai – pokalbiai su Lietuvos regbio federacijos generaline sekretore, LTOK revizijos ir lyčių lygybės komisijų nare Austėja Minkevičiūte, Sostinės ledo ritulio akademijos vadove Dalia Katuliene, Lietuvos moterų krepšinio lygos direktoriumi, buvusiu profesionaliu krepšininku Giedriumi Gustu, irklavimo olimpiniu čempionu. LTOK sportininkų komisijos pirmininku Mindaugu Griškoniu, stalo teniso treneriu, LTOK lyčių lygybės komisijos nariu Matu Skuču, olimpiete ėjike ir LRT žurnaliste Brigita Virbalyte-Dimšiene, Antarktidos maratono nugalėtoja, verslininke ir sporto mėgėja Roma Puišiene.

Elektroninėje žurnalo versijoje pristatome unikalų kelias šalis vienijantį lyderystės ugdymui skirtą projektą „New Miracle“. Jo iniciatoriai ir koordinatoriai – LTOK. Svarbus partneris ir konsultantas – Romos universitetas. Naujojo projekto pagrindas – šiuo metu kuriama platforma jauniems ir mažiau patirties turintiems sporto administratoriams bei vadybininkams, kurioje jie gaus ir nemokamą mokymų programą, ir išskirtinę mentorystės galimybę – galės konsultuotis su patyrusiais ir daug savo srityje pasiekusiais kolegomis. 

„Olimpinė panorama“ apžvelgia kovo 10–12 d. vykusią 137-ąją TOK sesiją, kurioje priimta nemažai svarbių sprendimų. Vienas jų – dar ketveriems metams olimpinio judėjimo vairą patikėti vokiečiui Thomui Bachui.  Virtualioje TOK sesijoje dalyvavo bei prezidento rinkimuose balsavo ir olimpinė čempionė, TOK narė, LTOK prezidentė D.Gudzinevičiūtė.

„Manau, kad mūsiškiai tikrai gali prasibrauti į Japonijoje vyksiančias olimpines žaidynes. Jų šansus procentais vertinčiau 60 su 40“, – „Olimpinei panoramai“ teigė Lietuvos trijulių krepšinio nacionalinės komandos treneris Dainius Novickas. Tai, kad lietuviai turi pakankamai meistriškumo iškovoti olimpinį kelialapį, įsitikinęs ir dukart pasaulio trijulių čempionato nugalėtojas Mindaugas Budzinauskas.  Krepšinio trise prieš tris olimpinė atranka vyks gegužės 26–30 d. Austrijos mieste Grace.

Lietuvos 3×3 krepšinio rinktinės kandidato ir Utenos „Juventus“ puolėjo Gintauto Matulio sportinė veikla treniruotėmis ar rungtynėmis neapsiriboja. Kartu su žmona Edita septynmetę dukrą Moniką ir penkerių sūnų Motiejų auginantis profesionalus krepšininkas įsitikinęs – vaikus sveiku gyvenimo būdu labiausiai užkrečia pedagogų ir tėvų pavyzdys. 

Šią vasarą Tokijo olimpinėse žaidynėse debiutuos banglentininkų varžybos. Lietuviai į jas netaiko. Tačiau ateityje tarp olimpiečių gali atsidurti ir mūsų šalies bangų medžiotojų. Viena jų – dabar devynerių Beata Valatkaitė, pirmąsias bangas sėkmingai pasikinkiusi šešerių, o būdama aštuonerių varžybose nurungusi ir šešiolikmečius banglentininkus. 

Rubrikoje #AšEsuLTeam – pokalbis su viena geriausių Lietuvos bėgikių Agne Šerkšniene. Jos karjerai likimas nepagailėjo įvairių išbandymų. Tačiau vidinė stiprybė ir nuolatinis noras tobulėti neleido sustoti. Ir dabar, likus keturiems mėnesiams iki Tokijo olimpinių žaidynių, 33 metų „LTeam“ sportininkė atsidūrė per vieną žingsnelį nuo daugiau nei dešimtmetį siektos svajonės.

Rubrikos „Skaitau, žiūriu, klausau“ viešnia – viena geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkių Ieva Dumbauskaitė. Ji nuo mažens labai mėgo skaityti knygas. Vaikystėje tėvams kartais net tekdavo ją atitraukti nuo knygų ir pasiūlyti susirasti kitos veiklos. Dabar 26 metų sportininkė kiek daugiau laiko skiria filmams arba serialams, o muzika yra nuolatinė palydovė.

Visus žurnalo „Olimpinė panorama“  numerius rasite čia.

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS