lt
en
KONTAKTAI

„Olimpinėje panoramoje“ – apie atletų pareigą tėvynei, tvirtą sportininkų užnugarį, istorinius pasiekimus

Pirmojo 2021 m. žurnalo „Olimpinė panorama“ numerio viršelyje – kariška uniforma vilkinti olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Ji, kaip ir būrys kitų žinomų šalies sportininkų, priklauso Krašto apsaugos savanorių pajėgoms, sausio 17 d. šventusioms įkūrimo 30-metį. Sportinę aprangą šie atletai vilki dažniau nei kario – toks jų kelias, tačiau pareiga tėvynei dėl to ne mažiau svarbi. O prireikus, sako vienu balsu, ją gintų ne tik stadionuose ar varžybų trasose.

Taip pat „Olimpinėje panoramoje“ – apie tai, kad šie metai labai svarbūs dailiojo čiuožimo atstovams, nes prasideda atranka į 2022 m. žiemos olimpines žaidynes. Kovo mėnesį pasaulio čempionate Stokholme bus išdalyti pirmieji kelialapiai į Pekiną.

Mersine (Turkija) vykusiame Europos vyrų sportinės gimnastikos čempionate Lietuvos atstovai iškovojo net keturis medalius. Robertas Tvorogalas tapo nugalėtoju ant skersinio, o Gytis Chasažyrovas jaunimo varžybose laimėjo laisvųjų pratimų rungtį. Be to, Robertas buvo trečias ant lygiagrečių, o Gytis po pratimų ant arklio rungties – antras. Tai pirmieji Lietuvos atletų medaliai Europos sportinės gimnastikos čempionatų istorijoje.

Naujasis Lietuvos triatlono federacijos prezidentas Saulius Batavičius, į sporto pasaulį atėjęs iš verslo, pasirengęs triatloną nuvesti iki pirmojo populiariausių sporto šakų penketuko taikydamas profesinio pripažinimo padėjusius pasiekti verslo vadybos principus.

Seimo kanclerio duonos paragavęs sportinio ėjimo atstovas Marius Žiūkas nuo tikros žiemos ir karantino pabėgo į Dominikos Respubliką. Žingsniuodamas saulėtomis Dominikos gatvėmis jis rengiasi naujam sezonui, per kurį bandys įvykdyti olimpinį normatyvą ir pasiekti ketvirtąsias savo olimpines žaidynes.

„Fizinis ugdymas – ko gero, vienintelis mokomasis dalykas, per kurio pamokas rūpinamasi vaikų fizine ir emocine sveikata. Tiek darželyje, tiek mokykloje formuojami įgūdžiai ir fizinio aktyvumo įprotis vaikus lydi visą gyvenimą“, – sako LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, pabrėždama fizinio ugdymo pedagogų indėlį į sveiką vaikų ateitį. Koks yra šiuolaikinis fizinio ugdymo specialistas?

Kelią į pergales sportininkams tiesti padeda ne tik treneris. Labai svarbus, nors dažnai nematomas jo pagalbininkas – kineziterapeutas, kurio tiesioginė atsakomybė yra užtikrinti, kad sportininkas būtų pajėgus darbuotis visu šimtu procentų, o netiesioginė – jį saugoti nuo perkaitimų ar juodo liūdesio.

Metus rekordiniu pasirodymu Pasaulio taurės varžybose užbaigęs slidininkas Modestas Vaičiulis, kalbėdamas apie savo pomėgius, prisipažino, kad vienu metu buvo labai įnikęs į knygas, o dabar jį nuolat lydi serialai ir muzika.

Žurnale daug dėmesio skiriama olimpinio judėjimo istorijai, LTOK projektams ir aktualijoms.

Skaitykite žurnalą:

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS