Olimpinėje dienoje – galimybė pasivaržyti su profesionalais

2019 m. balandžio 4 d.

Kas vakarą bėgiojate paupiu, miško takeliais ar bėgtakiu sporto klube? Norėtumėte išbandyti savo jėgas varžybose ir netgi pasirungti su profesionalais? Birželio 1-ąją Klaipėdoje vyksiančioje Olimpinėje dienoje tokios galimybės sulauks kiekvienas norintis.

Šūkio „Judėk. Sužinok. Atrask“ lydimoje sporto šventėje renginio dalyviai ne tik galės nemokamai išmėginti 100 skirtingų sporto rungčių, bet ir dalyvauti bėgimo varžybose.

500 metrų bėgimas vaikams iki 12 metų ir Olimpinės mylios bėgimas (1,988 km), kuriuose svarbu ne laimėti, o dalyvauti, bėgti sau tinkamu tempu ir mėgautis švente, bus nemokami.

Tuo metu dalyvavimas 5 km ir 10 km bėgimuose kainuoja atitinkamai 4 ir 7 eurus. Vis tik nuo gegužės 1 dienos registracijos kaina išaugs. Pastarosiose varžybose bus matuojamas kiekvieno dalyvio laikas, visi įveikę distanciją gaus po atminimo medalį, o greičiausi – trofėjus ir piniginius bei kitus vertingus prizus.

Praėjusiais metais Panevėžyje vykusios Olimpinės dienos bėgimuose laurus skynė šiuolaikinės penkiakovės atstovai: Justinas Kinderis ir Ieva Serapinaitė triumfavo 5 km distancijoje, o 10 km bėgime tarp moterų nepralenkiama buvo Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė. Maratonininko vardą pateisino ir Mindaugas Viršilas, triumfavęs ilgiausioje bėgimo rungtyje.

Iš žinomų sportininkų tarp bėgančiųjų buvo galima išvysti ir triatlonininką Titą Pumputį, gimnastą Roką Guščiną bei kyokushin karate meistrę Rūtą Braždžionytę.

„Olimpinės dienos bėgimas man nebuvo lengvas, nes pirmą kartą dalyvavau norėdama ne tik linksmai praleisti laiką su kolegomis, o ir pasitikrinti save bei įveikti trasą su konkrečiu tikslu“, – su šypsena pergalę prisimena I. Serapinaitė.

Šiuo metu į „Lietuvos bėgimo taurės“ vykdomus Olimpinės dienos bėgimus jau yra užsiregistravę 113 dalyvių. Bėgdami jie galės mėgautis gražiausiais Klaipėdos miesto vaizdais – trasa drieksis per uostamiesčio šerdį, aplink Danės upę.

„Bėgimo metu svarbiausia smagiai praleisti laiką, susiburti bei pabūti su šeima ir draugais. Šventėje visi kartu atlieka apšilimo pratimus, o po finišo prie arbatos puodelio aptaria bėgimo metu patirtus įspūdžius. Čia svarbiausia dalintis gera nuotaika ir savo patirtimi“, – visą šeimą suburiančios sporto šventės atmosferą pabrėžia Ieva.

Iki šiol Lietuvos tautinis olimpinis komitetas Olimpinę dieną rengė Vilniuje, Kaune, Alytuje, Šiauliuose ir Panevėžyje, bet šįsyk jubiliejiniam 30-ajam kartui didžiausia Lietuvoje sporto šventė visus šalies sporto mylėtojus pirmą kartą suburs Klaipėdoje. Uostamiestyje tikimasi sulaukti lankomumo rekordo, kuris po praėjusių metų renginio siekia 28 tūkstančius.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS