„Olimpinė panoramoje“ – apie artėjančią sporto fiestą ir svarbius sprendimus

Birželio 18-ąją Kaune miestiečių ir miesto svečių laukia vienas didžiausių Lietuvos olimpinio judėjimo renginių šiais metais – į Kauną sugrįžta Olimpinė diena. Apie artėjančios Olimpinės dienos renginius – naujame Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) leidžiamo virtualaus žurnalo „Olimpinė panorama“ numeryje.

VISUS ŽURNALO NUMERIUS RASITE ČIA

„Šventės svečiai galės išbandyti įvairias sporto šakas, gyvai pabendrauti ir susitikti su olimpiečiais, įsitraukti į žaidimus, prisijungti prie edukacinių, olimpinio švietimo renginių. Tradiciškai kviesime dalyvauti bėgimo varžybose, išbandyti jėgas ekstremaliame bėgime su kliūtimis, „LTeam Rogaining“ orientavimosi sporto bėgte ir dviračiais rungtyse, vyks trijulių krepšinio turnyras. O vakarą vainikuos Lino Adomaičio koncertas.

Olimpinė diena – renginys, skirtas visiems. Čia nesvarbu amžiaus, lytis, fizinis pasirengimas. Pažadu, kad veiklos čia ras kiekvienas. O mes kaip visada esame pasiruošę išdalyti daugiau nei 15 tūkst. prizų.“, – teigė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Olimpinėje panoramoje“ rašoma ir apie svarbius sprendimus.

Vienas jų – trejų olimpinių žaidynių dalyvio, buvusio pasaulio ir Europos čempiono Justino Kinderio atsisveikinimas su profesionaliuoju sportu. Tiesa, savo ateitį po sportininko karjeros J.Kinderis nuosekliai planavo, todėl nutaręs ją baigti neatsidūrė nežinioje. Vis dėlto atsisveikinti su profesionaliuoju sportu buvo nelengva. „Penkiakovei atidaviau 20 metų, tad lengva ir negalėjo būti“, – sako J.Kinderis

Dabar jau buvęs penkiakovininkas kiek anksčiau nėrė į sritį, kuriai tikslingai rengėsi ne vienerius metus, – tapo sporto valdininku. Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos generalinis sekretorius dabar dirba net daugiau nei būdamas sportininkas.

Jam su bendražygiais reikės spręsti ne vieną klausimą, susijusį su kitu labai svarbiu sprendimu – Tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės federacija nutarė jojimo rungtį pakeisti ekstremaliu bėgimu su kliūtimis. Ši rungtis turėtų būti išbandyta jau birželį, o jojimo penkiakovėje neliks po Paryžiaus olimpinių žaidynių. Apie tai kalbėjomės su dvejų olimpinių medalių savininku, dabar treneriu dirbančiu Andrejumi Zadneprovskiu ir Europos čempione Ieva Serapinaitę.

Taip pat „Olimpinėje panoramoje“ – pokalbis su du pasaulio čempionus išugdžiusiu bokso treneriu Vidu Bružu. Jo auklėtinis Eimantas Stanionis balandį tapo pirmuoju lietuviu, iškovojusiu pasaulio profesionalų čempiono diržą. O dar viena V.Bružo treniruojama sportininkė Gabrielė Stankutė gegužę pirmoji iš lietuvių laimėjo pasaulio moterų čempionato aukso medalį.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS