„Olimpinė diena 2023“: sporto šventės dalyviai išmėgins ir paralimpines rungtis

2023 m. gegužės 17 d.

Rutuliu stūmimas iš kėdutės.

Birželio 3 dieną Panevėžyje įvyksiančios sporto šventės „Olimpinė diena 2023“ dalyviai turės galimybę išmėginti jėgas daugiau nei šimte rungčių, tarp jų paralimpinėse rungtyse. Panevėžio miesto gyventojų ir svečių laukia vežimėlių krepšinio, tinklinio sėdint, rutulio stūmimo iš kėdutės ir bočios iššūkiai.

„Tai – puiki galimybė pajusti, ką reiškia varžytis vienoje ar kitoje rungtyje. Viena yra sportą stebėti iš šono, visai kas kita – pabandyti pačiam. Be to, sporto rungtis pristatys tikri jų profesionalai, kurie ne tik papasakos, bet ir patars, kaip teisingai atlikti vieną ar kitą veiksmą.

Džiaugiuosi, kad šventė grįžta į Panevėžį. Čia mes paralimpinį sportą pristatėme prieš penkerius metus, tai buvo puikus renginys, pritraukęs labai daug žmonių. Neabejoju, kad panevėžiečiai, miesto svečiai ir šiais metais bus sportiški, aktyvūs“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Tinklinis sėdint.

Tinklinis sėdint.

Tarp paraatletų, pristatysiančių paralimpines rungtis, bus Lietuvos paralimpinės rinktinės lengvaatletis Eugenijus Vaičaitis. Šiaulietis Panevėžyje pristatys savo rungtį – rutulio stūmimą iš kėdutės.

„Pernai dalyvavome Olimpinėje dienoje Kaune. Nudžiugino, kiek daug žmonių panoro varžytis rutulio stūmime, su sektoriuje padedančiu broliu Valentu vos spėjome suktis. Smagu, kad paralimpinis sportas yra įdomus ir vis daugiau žmonių su juo susipažįsta. Žmonės tikrai domisi, drąsiai klausia, o mes negailime patarimų“, – pasakojo E. Vaičaitis, atstovaujantis neįgaliųjų sporto klubui „Šiaulietis“.

Tinklinio sėdint ir bočios rungtis sporto šventės „Olimpinė diena 2023“ dalyviams pristatys kito Šiaulių klubo „Entuziastas“ atstovai, vežimėlių krepšinio paslaptis atskleis Panevėžio sportininkai.

Vežimėlių krepšinis.

Vežimėlių krepšinis.

„Labai smagu, kad Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamas renginys yra įtraukus, čia visi mes bendraujame viena – sporto kalba. Paralimpinį sportą čia pristatome jau daug metų ir jaučiame, kad tai tikrai labai padeda supažindinti visuomenę su mūsų judėjimu, jo herojais ir pasiekimais.

Ši šventė, kaip ir tradiciniai Lietuvos sporto apdovanojimai, kuriuose dalyvaujame kartu su olimpiečiais, ženkliai prisideda prie integracinių procesų Lietuvos visuomenėje“, – džiaugėsi M. Bilius.

Olimpinė diena – visą šeimą įtraukiantis, sportą ir sveiką gyvenseną propaguojantis renginys. Tai didžiulė sporto ir pramogų šventė, kurios dalyviai turi galimybę išbandyti daugybę sporto šakų, pabendrauti su olimpiečiais ir paralimpiečiais, smagiai praleisti laiką. 2023 m. Olimpinė diena birželio 3 d. vyks atsinaujinusioje Senvagėje, Panevėžyje.

Daugiau informacijos: www.olimpinediena.lt

 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS