„Olimpinė diena 2023” Panevėžyje – net septynių sporto šakų varžybos bei vaizdingas žygis

2023 m. balandžio 17 d.

Birželio 3 dieną tradicinė Olimpinė diena po penkerių metų pertraukos grįš į Panevėžį. Per šį laikotarpį atsinaujino ne tik renginio vieta – Senvagė, bet ir programa. „Olimpinė diena 2023“ panevėžiečiams ir miesto svečiams pasiūlys ne tik atrasti daugiau nei 100 sportinių ir pramoginių veiklų, bet ir išbandyti jėgas įvairiose varžybose arba sudalyvauti vaizdingame žygyje.

Miesto centre varžysis bėgikai, plaukikai, krepšininkai, orientacininkai, irklentininkai, breiko šokėjai, o aktyvius žygeivius „Trenkturas“ pakvies į įdomų žygį. Akį trauks intriguojančios ekstremalaus bėgimo su kliūtimis varžybos.

„Olimpinė diena – ne tik masiškiausias, bet ir siūlomomis veiklomis įvairiausias sporto renginys Lietuvoje. Galiu drąsiai sakyti, kad veiklos čia ras kiekvienas. Tradiciškai šventėje kviesime ne tik smagiai praleisti laiką išbandant įvairiausias sporto šakas, bet ir pasivaržyti. Dalyviai turės galimybę mesti iššūkį ne tik sau, bet ir olimpiečiams, kurie paprastai aktyviai įsitraukia į varžybas“, – sakė renginio organizatorius, Lietuvos olimpinio fondo (LOF) renginių ir projektų vadovas Ignas Gibas.

Registracija į varžybas bei žygį vyksta lteam.registracijos.lt

Bėgimo varžybos

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), LOF ir Panevėžio miesto savivaldybės organizuojamoje Olimpinės dienos šventėje tradiciškai gausaus dalyvių būrio laukiama bėgimo varžybose. Jie galės rinktis 5 arba 10 km distancijas gražiausiomis Panevėžio vietomis. Greičiausi 10 km bėgimo dalyviai bus apdovanoti ir pagal amžiaus grupes.

Taip pat vyks ir nemokamas Olimpinės mylios (1988 m) bėgimas, simbolizuojantis LTOK atkūrimo datą. Patiems jauniausiems sportininkams bus parengta 500 m trasa, kurioje niekada netrūksta emocijų ir geros nuotaikos.

Bėgikams startas bus duotas iškart po Olimpinės dienos atidarymo ceremonijos bei bendros mankštos. 11.30 val. prasidės vaikų bėgimas, o 11.45 val. pajudės Olimpinės mylios bėgikai. 12 val. startuos 5 ir 10 km bėgikai, o apdovanojimai vyks 14 val.

Bėgimo varžybos.

Bėgimo varžybos.

OCR 100 m turnyras

Antrus metus iš eilės Olimpinėje dienoje vyks sparčiai populiarėjančio ekstremalaus bėgimo su kliūtimis (OCR) 100 m turnyras. Praėjusiais metais Kaune debiutavusi ši būsima olimpinė šiuolaikinės penkiakovės rungtis sulaukė didelio miestiečių dėmesio, todėl neabejotinai taps patrauklia veikla ir Panevėžyje. Kvalifikacinėse varžybose išbandyti jėgas galės kiekvienas, norintis susipažinti su šiuo sportu. Patys greičiausi varžysis finale. Praėjusiais metais buvo daug bėgimų, kur viskas sprendėsi paskutiniuose metruose, todėl azarto netrūks ir žiūrovams.

Laisvės aikštėje priešais Panevėžio savivaldybę įrengtoje trasoje kvalifikacija vyks nuo 11.30 iki 15 val. Finalinis turnyras planuojamas nuo 16 iki 18 val. 19 val.vyks apdovanojimai.

Plaukimo varžybos

Olimpinėje dienoje nenuobodžiaus ir plaukimo mylėtojai. Nevėžio Senvagėje plaukikai varžysis 600, 400 ir 200 m distancijose. Mažųjų sportininkų lauks „Splash&Run” rungtis. Apdovanoti bus ne tik absoliutūs laimėtojai, bet ir kiekvienos amžiaus grupės prizininkai.

Plaukimo varžybos prasidės 13 val. Pirmieji varžysi mažieji „Splash&Run” dalyviai, 13.15 val. startuos 600 m distancijos plaukikai, 13.45 val. – 400 m, o 14 val. – 200 m. Apie 15 val. bus apdovanoti greičiausieji.

„LTeam Rogaining 2023

Dar vienas jau tradiciniu tapęs Olimpinės dienos atributas – rogainingo varžybos „Lteam Rogaining“. Bendras startas visiems dalyviams bus duotas 14 val.

Rogainingas – konkrečios trasos neturinti sporto šaka, jas turi susiplanuoti patys dalyviai. Tai komandinė sporto rungtis, kai naudojantis žemėlapiu bėgte arba dviračiu per pasirinktą laiko tarpą (2 arba 4 val.) reikia aplankyti kuo daugiau įvairių vietų mieste. Kontroliniai punktai bus įrengti vaizdingiausiose Panevėžio centrinės miesto dalies vietose. Tai tuo pačiu bus ir Lietuvos rogainingo taurės antrasis etapas.

Irklenčių varžybos

Prieš penkerius metus Panevėžyje vykusi Olimpinė diena išsiskyrė tuo, kad čia buvo surengtos irklenčių varžybos. Dabar ši populiari pramoga vėl sugrįžta į renginių programą.

Toje pačioje Senvagėje irklenčių mylėtojai varžysis įveikdami 600 m distanciją. Varžybose galima dalyvauti su savo irklente, o neturintiems bus suteikta galimybė ją išsinuomoti iš organizatorių. Prizininkai bus skirstomi pagal amžiaus grupes – jaunimo, suaugusių ir senjorų.

Irklenčių varžybos startuos 14.15 val. Apie 15.30 val. įvyks apdovanojimų ceremonija.

3x3 krepšinio turnyras.

3×3 krepšinio turnyras.

3×3 krepšinio turnyras

Aistros virs krepšinio aikštėje. Čia bus surengtas trijulių krepšinio turnyras, kuriame vėl laukiama didelio komandų skaičiaus. Komandos bus suskirstytos į grupes, kur jų lauks mažiausiai po trejas rungtynes. Vėliau seks atkrintamosios varžybos. Turnyre bus rungtyniaujama pagal oficialias FIBA 3×3 krepšinio taisykles – žaidžiama 8 min. arba iki 21 pelnyto taško.

Visos komandos taip pat rinks įskaitinius FIBA reitingo taškus, todėl į Panevėžį turėtų atvykti nemažai pajėgių žaidėjų. 3×3 krepšinio turnyro startas – 12 val. Nugalėtojai turėtų paaiškėti apie 18 val.

„LTeam“ žygis su „Trenkturu“

Olimpinėje dienoje vyks ir absoliučiai visiems tinkantis „Lteam žygis Panevėžyje su Trenkturu“. Žygiuoti kviečiami visi, kurie propaguoja sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, nori turėti ekologišką ir gamtą tausojantį laisvalaikį. Organizatoriai sužymės 8 ir 17 km vaizdingas trasas, todėl žmonės gali pasirinkti atstumą pagal poreikį ir fizines savybes.

Į visas minėtas varžybas bei žygį yra būtina registracija. Ji vykdoma lteam.registracijos.lt svetainėje.

Olimpinė diena – masinis, visą šeimą įtraukiantis, sportą ir sveiką gyvenseną propaguojantis renginys. Tai didžiulė sporto ir pramogų šventė, kurios dalyviai turi galimybę išbandyti daugybę sporto šakų, pabendrauti su olimpiečiais ir smagiai praleisti laiką2023 m. Olimpinė diena birželio 3 d. vyks atsinaujinusioje Senvagėje, Panevėžyje. Daugiau informacijos: olimpinediena.lt

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS