„Olimpinė diena 2023“: OCR sprinto rungtis – adrenalinas ir jautrios istorijos

2023 m. gegužės 14 d.

Birželio 3 dieną Panevėžyje vyksiančioje sporto šventėje „Olimpinė diena 2023“ bus galima susipažinti ir išbandyti sparčiai populiarėjančią sporto šaką – ekstremalų bėgimą su kliūtimis (OCR).

Tarp 100 nemokamų sporto ir pramoginių veiklų Panevėžio Senvagėje bus įrengta ir 100 m trasa su įvairiausiomis kliūtimis, kurios turėtų būti įveikiamos kiekvienam.

Jei kas nors ir nepavyks – nieko baisaus, nes visada galima bandyti dar kartą. Kiekviena įveikta kliūtis – tarsi maža pergalė link trokštamo finišo.

Praėjusiais metais OCR sprinto rungtis debiutavo Olimpinėje dienoje Kaune. Šis sportas sulaukė didžiulio susidomėjimo – trasą įveikti panoro ir praeiviai, o finalinės profesionalų kovos pritraukė daugybę žiūrovų. Už OCR varžybas Olimpinėje dienoje atsakingas Arvydas Gintauskas prisiminė, kad šiame sporte visada galima rasti daug kovingumo pavyzdžių.

Pernai Kaune OCR išbandė ir olimpietis Ričardas Nekriošius.

Pernai Kaune OCR išbandė ir olimpietis Ričardas Nekriošius.

„Praėjusiais metais viena mergina žiedų kliūtį bandė įveikti apie pusvalandį, nes nuolat nukrisdavo. Nepaisant to, ji užsispyrusiai vis tiek bandydavo iš naujo ir net nežadėjo pasitraukti neįveikusi trasos. Galiausiai po pusvalandžio jai pavyko. Žinoma, rezultatas buvo prasčiausias, bet tai yra tikras charakterio parodymas ir užsispyrimas“, – pasakojo A. Gintauskas.

Olimpinės dienos metu OCR varžybos startuos iškart po atidarymo ceremonijos – 11.30 val. Iki pat 15 val. vyks kvalifikaciniai kliūčių ruožo bandymai, kuriuose gali dalyvauti kiekvienas norintis. Geriausiai pasirodę dalyviai pateks į finalinius vyrų ir moterų turnyrus, kurie prasidės 16 val. Čia turėtume išvysti ir daugumą pajėgiausių Lietuvos OCR atstovų.

Pasak A. Gintausko, toks OCR sprinto renginys Lietuvoje buvo surengtas pirmą sykį ir jis išties yra labai įtraukiantis. Verta pažymėti, kad šiuo sportu vis užsiima vis daugiau ne tik vyrų, bet ir moterų.

„Žiūrovai gali viską stebėti realiu laiku ir iš arti, matyti visas kovas ir emocijas – aistrą, nusivylimus neįveikus kliūties. Tai išties įdomu, – pripažino A. Gintauskas. – Taip pat prisimenu gražią istoriją, kai vos kelerių metų mergaitė energingai palaikė varžybose dalyvavusią savo mamą ir visą laiką stovėjo bei plojo. Tikrai labai miela matyti, kaip finiše ji laukė savo mamos“.

Prieš metus vykusiame turnyre nugalėjo Renaldas Bugys, žinomas Lietuvos OCR atstovas, Europos čempionatų prizininkas. Net ir jam prireikė nemažai valios, kad iškovotų pergalę. Olimpinės dienos varžybų pusfinalio priešpaskutinėje kliūtyje jis nukrito ir atrodė, kad praras įgytą pranašumą prieš varžovą. Nors daugelis žiūrovų jau pagalvojo, kad po šios nesėkmės jam nepavyks išlikti pirmam, tačiau R. Bugys spėjo pasitaisyti, pabaigti kliūtį bei finišuoti pirmas.

Neabejojama, kad tokių ir dar įspūdingesnių istorijų netrūks ir Olimpinėje dienoje Panevėžyje.

Registracija į „OCR 100 m turnyrą“ bei kitas Olimpinės dienos varžybas vyksta čia: http://www.lteam.registracijos.lt/

Daugiau informacijos: www.olimpinediena.lt 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS