Oficialiai uždarytos jaunimo olimpinės žaidynės Lozanoje

2020 m. sausio 22 d.

foto - TOK, teksto - Gedas Saročka

Vėlų trečiadienio (01.22) vakarą Lozanos centre oficialiai uždarytos trečiosios jaunimo olimpinės žiemos žaidynės, o olimpinė vėliava perduota 2024 metų jaunimo olimpinių žaidynių miestui-šeimininkui. Ją Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas įteikė Pietų Korėjos Gangwono provincijos vicemerui Kimui Sungho.

Sprendimas rengti žaidynes Pietų Korėjoje buvo priimtas po to, kai šalies vadovai patvirtino bendradarbiausiantys su Šiaurės Korėjos Respublika.

„Olimpinės žaidynės yra taiką nešantis procesas. Pjongčango olimpinėse žaidynės parodė, kad mūsų pusiasalyje šis renginys gali tapti taiką nešančiu katalizatoriumi. Todėl abiejų Korėjų lyderiai sutarė žaidynėse dalyvauti suvieniję jėgas,“- kiek anksčiau sakė Pietų Korėjos kultūros, sporto ir turizmo ministras Parkas Yangas Woo.

„Žaidynės Gangwone sustiprina 2018 metų Pjongčango palikimą. Pasaulio susidomėjimas būsimomis žaidynėmis rodo, kad mūsų požiūris, pagrįstas nuolatiniu dialogu, lankstumu, tvarumu ir palikimo kūrimu, yra teisingas,“- kalbėjo T. Bachas.

Drauge su tūkstančiu atletų ir keliais šimtais savanorių ceremonijoje dalyvavo ir Lietuvos atletai – lygumų slidininkai Edvinas Šimonutis, Eglė Savickaitė, Irmantas Žilinskas, snieglentininkas Motiejus Morauskas. Pastarasis į miesto aikštę įžengė su Lietuvos trispalve.

Jaunuosius sportininkus lydėjo treneriai, Lietuvos komandos vadovai ir aptarnaujantis personalas.

Iš viso Šveicarijoje Lietuvai atstovavo 15 sportininkų. Vienintelį žaidynių medalį mūsų šaliai iškovojo 3×3 ledo ritulininkas Arturas Seniutas. Jo atstovaujama „rudųjų“ komanda bronzinėje kovoje įveikė „juoduosius“ su Linu Dėdinu. A. Seniuto medalis – pirmasis Lietuvai jaunimo olimpinių žiemos žaidynių istorijoje.

2020-01-22

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS