Daugiau kaip 20 sporto vadybininkių iš keturių Europos valstybių dvi dienas Rygoje (Latvija) vykusioje mokymų sesijoje gilinosi į komunikacijos subtilybes ir kūrė asmeninio prekės ženklo strategiją. Įpusėjusiame moterų lyderystės projekte „New Miracle“ dalyvaujančios sporto vadybininkės džiaugiasi jaučiama mokymų nauda.
„Projektas įpusėjo ir galime pasidžiaugti jau matomais rezultatais. Dalyvės įgijo ne tik žinių, bet ir pasitikėjimo savimi, įkvėpimo ir motyvacijos imtis iniciatyvos, organizuoti projektus, siekti aukštesnių karjeros tikslų. Vadovaujamas pareigas užimančių moterų sporto organizacijose trūksta, todėl labai svarbu joms padėti ir įkvėpti“, – sakė projekto iniciatorė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė.
Rygoje vykę mokymai – antroji projekto „New Miracle“ tarptautinė sesija. Šį kartą dalyvės gilinosi į komunikacinę sporto administravimo pusę, prekės ženklo kūrimą.
Mokymų metu dalyvės gilinosi, kaip efektyvios komunikacijos pagalba susikurti asmeninį prekės ženklą. Jos taip pat susipažino su gerosiomis žmogiškųjų išteklių, finansų valdymo, vadybos praktikomis. Romos „Foro Italico“ universiteto atstovės vedė focus grupę tema „Kompetencijų ir įgūdžių aktualumas sporto vadybos srityje“.
„Labai svarbu, kad pirmąją mokymų dieną vyko net dvi praktinės sesijos, kurių metu dalyvės kūrė asmeninio prekės ženklo strategijas. Mums labai svarbu, kad visi mokymai, kuriuos organizuoja LTOK, būtų kuo labiau praktiniai. Matome, kad ši strategija veikia. Projektas įpusėjo ir jau girdime, kad jos įgytas žinias geba pritaikyti savo darbe.
Rygoje teko kalbėti su viena dalyve, kuri pasidžiaugė, kad pirmą kartą buvo paskirta komandos vadove varžyboms užsienyje. Ji tai sieja su mokymuose įgytomis žiniomis ir patirtimi“, – pasakojo A. Vanagienė.
Europos Sąjungos finansuojamas projektas „New Miracle“ – LTOK inicijuota ir kartu su Italijos, Latvijos, Estijos ir Slovakijos nacionaliniais olimpiniais komitetais įgyvendinama iniciatyva, skirta moterų lyderystei skatinti. Iš viso projekte dalyvauja 100 sporto administratorių iš 5 valstybių.
Projekto metu vyksta nacionalinės ir tarptautinės mokymų sesijos, kuriose dalyvės jau gilinosi į lyderystės, vidinės ir išorinės komunikacijos, rinkodaros temas, susipažino su gerosiomis tarptautinių organizacijų praktikomis. Tobulėti joms padeda ir patyrę mentoriai.
Į tarptautinius mokymus Rygoje buvo atrinktos Lina Diliūnienė (Jonavos sporto centras), Rūta Balalytė (Lietuvos padelio federacija), Sandra Kilikevičienė (Kazlų Rūdos sporto centras), Inga Možeiko (Visagino graikų-romėnų imtynių centras), Raimonda Aušrė („Via Aurora“) ir Rasa Baltramaitienė (gimnastikos klubas „Vivet“).
„Po mokymų jos gavo užduotį pasiruošti ir pristatyti mokymuose gautas žinias Lietuvoje likusioms kolegėms, pasidalinti gerąja praktika“, – sakė A. Vanagienė.
Nacionaliniai „New Miracle“ mokymai vyks gegužę ir rugsėjį. Paskutinė tarptautinė mokymų sesija spalio pradžioje vyks Vilniuje.