Mieli skaitytojai, olimpinės bendruomenės nariai,
Jūsų dėmesiui – pirmasis 2025 metų „Olimpinės panoramos“ numeris. Grįžtame atsinaujinę, pakeitę žurnalo dizainą, daug dėmesio teikdami detalėms bei turiniui ir sveikindamiesi ne tik elektroninėje erdvėje. Galimybė grįžti ir prie spausdintinės žurnalo versijos vėl leidžia mums olimpinėmis aktualijomis ir sporto užkulisiais dalintis su platesne auditorija. Žvelgiame į tendencijas moderniai: žurnalui kuriamas turinys pateikiamas ir kitose platformose, socialiniuose tinkluose. Siekiame sudominti įvairaus amžiaus žmones ir skirtingas tikslines auditorijas.
Atsinaujinusiame žurnale bus daugybė naujų rubrikų – norime parodyti ir pasakoti apie tuos, kurie lieka šešėlyje. Juk dažniausiai kamerų šviesos nukreiptos į pergalę laimėjusį sportininką ar sportininkę, bet prie jo rezultatų prisideda gausybė žmonių, kurių istorijos ir kelionė iki išsvajoto laimėjimo ne ką mažiau svarbūs nei paties atleto. Kalbėsime apie sporto medicinos svarbą, trenerių darbo užkulisius. Nepamiršime ir olimpinės istorijos bei mūsų sporto legendų – jiems skirta ne viena žurnalo rubrika.
Šiame numeryje apžvelgiame daug svarbių aktualijų. Visų pirma supažindiname su naująja olimpinio judėjimo vedle – kovo pabaigoje dešimtąja Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) prezidente išrinkta olimpine čempione iš Zimbabvės Kirsty Coventry. Pati buvau Graikijoje, dalyvavau 144-ojoje IOC sesijoje ir rinkau naująjį olimpinio judėjimo vadovą kaip Tarptautinio olimpinio komiteto narė. Po šio balsavimo ir paaiškėjo, kas perima iš Thomo Bacho, IOC prezidento pareigas ėjusio dvylika metų, olimpinio judėjimo vairą. Nors jam vadovaujant įvairiausių iššūkių netrūko, bet pavyko pasiekti puikių pergalių, todėl esu dėkinga T.Bachui už jo puikius darbus.
Neabejoju naujosios prezidentės potencialu, tikiu, kad jaunystė, veržlumas ir kritinis mąstymas į olimpinį judėjimą atpūs naujų kūrybinių vėjų. Džiugu, kad pirmą kartą IOC vadovaus moteris.
Iki 2026 m. Milano ir Kortinos žiemos olimpinių žaidynių beliko dešimt mėnesių. Būdama šių olimpinių žaidynių koordinacinės komisijos narė, iš arti matau, su kokiais sunkumais susiduria italai, jau ne vienus metus rengdamiesi šiam didžiausiam žiemos sporto renginiui. Kartu jaučiu nuoširdų jų entuziazmą ir jaudulį, todėl neabejoju, kad šios žaidynės dovanos įsimintinų patirčių tiek žiūrovams, tiek sportininkams.
Mūsų misijos vadovė Agnė Vanagienė, neseniai grįžusi iš paskutinio misijos vadovų pasitarimo Italijoje, dar kartą įsitikino, kad didžiausias šių žaidynių iššūkis bus logistika. Niekada žaidynių istorijoje nėra buvę tokio geografinio paplitimo. Su žurnalo skaitytojais LTOK olimpinio sporto direktorė dalinasi savo įspūdžiais.
Italijoje lauksime ne tik iššūkių, bet ir rekordų: jau dabar žinome, kad Lietuvos rinktinę sudarys mažiausiai trylika atletų – tiek pat, kiek jų atstovavo pagal šį rodiklį mūsų šaliai rekordinėse 2022 m. Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse. Viliamės, kad šis rekordas bus ne tik pakartotas, bet ir pagerintas.
Galiu pažadėti įdomių sprendimų, padėsiančių žiemos sportu sudominti plačiąją visuomenės dalį. Oficialiu Lietuvos olimpinės rinktinės atašė tapo gerai žinomas verslininkas Antonio Meschino. Džiaugiuosi jo paties ir jo šeimos – žmonos Astos ir vienos populiariausių turinio kūrėjų Lietuvoje dukros Karolinos įsitraukimu ir iniciatyvomis. Ši puiki italų ir lietuvių šeima kartu su mumis sukurs daug įdomaus ir įtraukaus turinio, kuris, neabejoju, padės visuomenę supažindinti su sporto šakomis ir italų kultūra.
Žadėjome sporto užkulisių, tad šiame numeryje pagrindinė viršelio tema – pagal olimpinių žaidynių ritmą planuojama motinystė. Savo istorijas pasakoja ir šios temos subtilybes atskleidžia garsios Lietuvos olimpietės.
Naujasis olimpinis ciklas, kuris veda 2028 m. Los Andželo vasaros olimpinių žaidynių link, bus kupinas įdomių naujovių. Žurnalo skaitytojus supažindinsime su naujomis į olimpinę programą įtrauktomis rungtimis, o šiame numeryje kviečiame detaliau sužinoti apie skvošą.
Linkiu visiems malonaus skaitymo, naujų žinių ir įdomių olimpinio pasaulio aktualijų!
Daina Gudzinevičiūtė
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė