Nacionalinių olimpinių komitetų seminare – apie bendrus iššūkius ir gerąsias praktikas

2022 m. spalio 2 d.

Šią savaitę Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio sporto direkcijos atstovai Einius Petkus ir Agnė Vanagienė dalyvavo nacionalinių olimpinių komitetų seminare. Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Senovės Olimpijoje (Graikija) organizuotas renginys buvo jau 42-asis.

„Į šį seminarą kasmet susirenka panašioje srityje dirbantys Europos nacionalinių olimpinių komitetų atstovai – sporto skyrių darbuotojai, olimpinių misijų vadovai. Visi susiduriame su panašiais iššūkiais, todėl labai naudinga pasidalinti patirtimi ir sprendimais.

Šiais metais seminaras ypatingas nes vyksta Senovės Olimpijoje – olimpinio judėjimo lopšyje“, – kalbėjo LTOK olimpinio sporto direktorius E. Petkus.

Dvi dienas trukusio renginio metu Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo programos direktoriaus pavaduotoja Pamela Vipond pasidžiaugė žemyno nacionalinių olimpinių komitetų parama Ukrainos olimpinei bendruomenei. Šalys ne tik priėmė Ukrainos sportininkus, bet ir padėjo rengtis varžyboms, o TOK ir EOK įkurtam solidarumo fondui olimpinė bendruomenė paaukojo per 2 mln. eurų. Ji pažymėjo, kad kitas svarbus žingsnis – sukurti strategiją, kaip padėti Ukrainos sportininkams pasiruošti vasaros ir žiemos olimpinėms atrankos varžyboms.

A. Vanagienė ir E. Petkus (centre).

A. Vanagienė ir E. Petkus (centre).

Renginio metu taip pat aptartas EOK strategijos iki 2030 metų kūrimo procesas. Pirmojo etapo metu vyko intensyvios diskusijos su visais Europos nacionaliniais olimpiniais komitetais. Jų metu pavyko išsigryninti prioritetines sritis. Tai paramos nacionaliniams olimpiniams komitetams stiprinimas, pagalba sportininkų asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui, įrankiai, skatinantys lyčių lygybę, didesnė įtrauktis į EOK renginius. Daug dėmesio taip pat bus skiriama gerojo valdymo principams bei rinkodaros strategijos stiprinimui EOK sporto renginiuose.

Renginio metu didelis dėmesys buvo skirtas pasiruošimui kitais metais Krokuvoje (Lenkija) vyksiančioms Europos žaidynėms.

„Pasiruošimas žaidynėms buvo vienas esminių renginio klausimų. Dėl pandemijos ir pabėgėlių krizės organizatoriai susidūrė su nemenkais iššūkiais, tačiau džiugu, kad pavyko juos įveikti. Procesas vyksta sklandžiai.

Žinoma, aptarėme ir pasiruošimą 2024 metų Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Iš šią savaitę Paryžiuje vykusio misijos vadovų susitikimo išsivežėme daug klausimų, į kuriuos kartu bandėme ieškoti atsakymų. Tai transporto sistema, bilietų pirkimas, apgyvendinimas.

Taip pat kalbėjome apie sinergiją, būtiną kovojant su manipuliacija ir rezultatų klastojimu sporte tiek nacionaliniame, tiek tarptautiniame lygyje. Tai opi problema kurią pašalinti įmanoma tik dirbant kartu“, – kalbėjo LTOK olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja A. Vanagienė.

Daug dėmesio renginyje buvo skirta rinkodarai ir komunikacijai. Gerąja praktika kuriant komunikacijos ir marketingo kampanijas dalijosi Didžiosios Britanijos, Portugalijos, Slovėnijos, Austrijos, Suomijos, Vokietijos, Lichtenšteino ir Slovakijos nacionaliniai olimpiniai komitetai.

Seminare aptarti organizaciniai vasarą Slovakijoje vykusio Europos jaunimo olimpinio festivalio rezultatai, savanorių įsitraukimas, jaunųjų ambasadorių programos rezultatai. Banska Bistricos mieste vykęs festivalis – vienas sėkmingiausių viešinimo prasme.

D. Gudzinevičiūtė apdovanojo latvį.

D. Gudzinevičiūtė apdovanojo latvį.

Vienas seminaro akcentų – geriausio jaunojo Europos sportininko rinkimai. Šiemet ja tapo šuolininkė į aukštį iš Serbijos Angelina Topic. Taip pat įteikti ir Europos olimpinių laurų apdovanojimai. Šis apdovanojimas – Europos olimpinių komitetų asociacijos pagarbos ženklas, skiriamas už indėlį į sporto ir olimpizmo plėtrą Europoje. Vienam iš laureatų – buvusiam Latvijos rogučių sporto federacijos prezidentui Atis Strenga – apdovanojimą įteikė EOK viceprezidentė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS