Moksleivius supažindins su kita sporto puse

2019 m. sausio 16 d.

Olimpinė karta

Tradiciniai projekto „Olimpinė karta“ mokymai grįžta atsinaujinę. Vasario pradžioje 8 ir vyresnių moksleiviai kviečiami įgyti žinių bei praktikos sporto renginių ir nušvietimo organizavime, o pedagogai – kaip panaudoti sportines veiklas ugdymui. 

„Sporto pasaulyje visas dėmesys ir laurai tenka atletams, tačiau varžybos neįvyktų be organizatorių, apie jas mažai kas sužinotų be žiniasklaidos pateikiamų žinių ir vaizdų. Rengiame mokymus, kurie suteikia moksleiviams sužinoti daugiau apie šias sritis iš profesionalų ir išbandyti praktikoje, – kalbėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpinio švietimo direkcijos vadovė Vita Balsytė. – Kita vertus, sportininkams būtų sunku pasiruošti be juos ugdančių trenerių. Mokyklose tais treneriais tampa pedagogai, todėl jiems svarbu žinoti, kaip bendrauti su mokiniais, juos sudominti. Tikimės, kad šie mokymai pagelbės tai padaryti.“ 

Viena iš šių metų naujovių mokymuose moksleiviams – dėmesys vis didesnę dalį gyvenimo užimantiems socialiniams tinklams. Su vaizdo turinio kūrimu supažindins populiarus vlogeris Paulius Mikolaitis (Paul de Miko), apie savo santykį su viešumu papasakos žinomi sportininkai. „Olimpinės kartos“ mokymai bus surengti sausio 31 – vasario 2 dienomis Druskininkuose, kur vyks didžiausias metų žiemos sporto renginys – „LTeam olimpinis žiemos festivalis“. 

Jaunųjų sporto renginių organizatorių mokymuose dalyviai galės susipažinti su sporto renginių organizavimo specifika, pagrindiniais principais ir vėliau juos panaudoti praktikoje – grįžę namo surengti sporto renginį savo mokykloje. Mokymuose gali dalyvauti mokyklos komanda iš 2-4 mokinių. Po mokymų jie galės gauti finansavimą savo sporto renginiui ir jį surengti mokykloje. 

Sporto komunikacijos (viešinimo) mokymai pakvies moksleivius iš pirmų lūpų sužinoti apie sporto renginius nušviečiančių profesionalų – sporto fotografų, reporterių, vaizdo klipų kūrėjų – darbą, pačių sportininkų santykį su socialiniais tinklais ir iš karto išbandyti save šioje srityje per žiemos olimpinio festivalio renginius. Mokymuose gali dalyvauti 1-2 mokiniai iš vienos mokyklos.

Pedagogų mokymuose bus galima sužinoti apie projekto „Olimpinės kartos“ galimybes, mokinių įtraukimą per sportines veiklas, olimpinių vertybių ugdymo programą ir jos integravimą mokyklose. 

Registracija į mokymus vyks iki sausio 25 d. užpildžius elektroninę formą. Mokymus, maitinimą ir apgyvendinimą finansuoja organizatoriai. Dalyviai atsakingi tik už atvykimą į Druskininkus iki mokymų vietos. Dalyvių skaičius ribotas, todėl registracija gali pasibaigti ankščiau. 

„Olimpinė karta“ – ilgalaikis projektas, skirtas vaikų ir jaunimo olimpiniam ugdymui, olimpinių idėjų ir sporto kaip ugdymo priemonės sklaidai Lietuvoje. Projektą organizuoja LTOK, jame dalyvauja ikimokyklinės įstaigos ir bendrojo ugdymo mokyklos.

Reportažas iš 2017 m. mokymų:

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS