Moksleivius įkvėpė, stebino ir skatino veikti

2019 m. vasario 7 d.

Arminas Vareika ir Artūras Seja

Įkvėpti siekti svajonių, prisidėti prie olimpinių vertybių sklaidos, įtraukti sportines veiklas į ugdymą mokyklose bei bendruomenių gyvenimą. Pagal šiuos projekto „Olimpinė karta“ tikslus daugiau nei 70 moksleivių ir pedagogų tris dienas klausė, kalbėjo, bendravo, žaidė ir atlikinėjo įvairias užduotis.

Tradiciniuose „Olimpinės kartos“ mokymuose sausio 31 – vasario 2 d. moksleiviai įgijo teorinių bei praktinių žinių apie sporto renginių organizavimą ir komunikaciją, o pedagogai – apie mokinių ugdymą per sportines veiklas ir olimpines vertybes.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) kvietimu į mokymus Druskininkuose atvyko 55 moksleiviai ir 17 pedagogai iš įvairių miestų ir miestelių: Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Alytaus, Utenos, Seirijų (Lazdijų r.), Butrimonių, Miroslavo, Krokialaukio (Alytaus r.), Ariogalos (Raseinių r.), Pumpėnų, Joniškėlio (Pasvalio r.), Liolių (Kelmės r.).

Ypatingų naujovių šių metų mokymuose sulaukė į sporto komunikacijos grupę užsiregistravę mokiniai. Jie išgirdo daug įdomios informacijos apie socialinius tinklus, žinomų profesionalų – fotografų, žurnalistų, televizijos ir interneto video kūrėjų – patirtį.

Gautas žinias bei patarimus mokymų dalyviai panaudojo atlikdami įvairias praktines užduotis: rašė tekstus, su savo išmaniaisiais įrenginiais fotografavo ir kūrė video reportažus apie Druskininkuose vykusius „LTeam olimpinio žiemos festivalio“ bei Lietuvos mokyklų žaidynių finalinių varžybų renginius. Patys aktyviausi gavo šansą išbandyti save televizijos reporterių vaidmenyje ir atsidūrė „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje.

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos vienuoliktokė Karolina po mokymų teigė neabejojanti, jog gautas žinias panaudos savo veikloje. „Buvo labai įdomu ir naudinga. Šiuos mokymus tikrai rekomenduočiau. Visa programa buvo kruopščiai suplanuota, lektoriai suteikė daug naudingos informacijos. Smagu, kad visas žinias galėjome iškart praktiškai panaudoti. Man viskas buvo labai vertinga ir tikrai padės ateityje“, – kalbėjo Karolina.

Jaunųjų sporto organizatorių mokymų dalyviai atliko komandines užduotis, susipažino su sporto renginių organizavimo principais, galėjo savanoriškai prisidėti prie „LTeam olimpinio festivalio“ surengimo. Grįžę namo moksleiviai galės teikti paraiškas ir gauti lėšų savo mokyklos sporto renginiui ar projektui.

„Norėjau dalyvauti jau seniai ir pagaliau atsirado galimybė. Buvo tikrai verta. Vyravo draugiška atmosfera, dalyvavo šilti ir nuostabūs žmonės. Labiausiai patiko komandiniai žaidimai, jie buvo naudingi ir pamokantys. Pasisėmėme daug gerų emocijų ir išmokome bendradarbiauti, – įspūdžiais dalijosi Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos dešimtokė Jūratė. – Galvoju sieti savo ateitį su kultūros ir pramogų industrija, todėl šie mokymai buvo labai naudingi. Jie pamokė, kaip galima sudominti jaunimą ne vien paskaitomis ir kartu kažko išmokyti. Planuoju mokykloje organizuoti sporto apdovanojimus, tad rašysime paraišką.“

Mokymų metu moksleiviai galimybę gyvai pabendrauti su baidarininku Artūru Seja, kuris pasakojo apie savo sportinę karjerą ir padrąsino jaunimą ryžtingai siekti užsibrėžtų tikslų.

Moksleivius lydėję mokytojai į Druskininkus taip pat vyko ne poilsiauti. Jie sužinojo apie olimpinių vertybų ugdymo programą ir jos integravimą mokyklose, dalyvavo užsiėmimuose apie mokinių įtraukimą per sportines veiklas.

Ariogalos gimnazijos kūno kultūros pedagogė Birutė Balžekienė teigė mokymuose sužinojusi naujų metodų ugdymui ir netgi nustebinusi save.

„Labai patiko. Net nesitikėjau, kad mokymai bus tokie intensyvūs ir duos tiek daug naudos. Tikrai rasiu ką panaudoti savo veikloje. Labiausiai patiko prajudinantys žaidimai ir refleksijos metodai, – kalbėjo B. Balžekienė. – Turėjome nuostabų lektorių Donatą, kuris sugebėjo ir bendrauti, ir tinkamai pateikti informaciją. Tos geros emocijos vedina sutikau prisijungti prie žiemos festivalio naktinio 3 km bėgimo, o kitą dieną įveikiau ir olimpinę mylią. Pati nustebinau save, kad galiu!“

„Olimpinė karta“ – ilgametė LTOK programa, skirta vaikų ir jaunimo olimpiniam ugdymui, olimpinių idėjų ir sporto kaip ugdymo priemonės sklaidai Lietuvoje.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS