Minske – medikų repeticija prieš Tokiją

2019 m. birželio 19 d.

Dalius Barkauskas

Penki gydytojai, du masažuotojai ir keturi kineziterapeutai. Tokia yra Lietuvos medikų komanda, pasirengusi užbėgti už akių galimiems Europos žaidynėse Minske dalyvaujančių mūsų šalies sportininkų negalavimams, o jei jų nepavyktų išvengti, kuo skubiau padaryti viską, kad probemos neliktų.

„Kaip ir sportininkams, medikų komandai šios žaidynės dar yra ir savotiška repeticija prieš 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes. Mėginsime čia modeliuoti darbą, kuris lauktų kitų metų olimpiadoje. Todėl pagrindinė įranga, kurią čia vežamės, yra labai artima tai, kurią norėtume turėti Tokijuje.

Aišku, čia sąlygos lengvesnės, nėra tolimo skrydžio, nėra to karščio, drėgmės, kurie lauks Japonijoje. Bet ir gerai, kad modeliuojant darbą sąlygos kiek paprastesnės. Bandysime sužinoti, ko reikės vengti, ką padaryti kiek kitaip, kam daugiau dėmesio skirti. Be to, čia jei ko trūksta, labai nesunku greitai atsivežti iš Lietuvos. Tokijuje to jau negalėsime padaryti“, – teigė Lietuvos rinktinės vyriausiasis gydytojas Dalius Barkauskas.

Drauge su juo Minske darbuojasi gydytojai Diana Baubinienė, Alma Kajėnienė, Mantas Ambraška, netrukus prisijungs Tomas Vorobjovas. Sportininkams pasirengti startams ir greičiau atsigauti po varžybų, treniruočių padės kineziterapeutai Laura Gedminaitė, Jurijus Vaščenkovas, Tomas Linksmuolis,Spartakas Zastarskis, masažuotojai Paolo Baldi, Paulius Katinas. Kaimelyje įsikūrė ir sporto psichologas Andrius Liachovičius.

Kokių specifinių patarimų duodate sportininkams Minske?, – paklausėme Lietuvos rinktinės vyr. gydytojo Daliaus Barkausko.

Kažkokių ypatingų tikrai nėra. Štai ir klimatas Baltarusijoje toks pat, kaip ir Lietuvoje, tad kažkokių su tuo susijusių problemų neturėtų kilti. Maistas irgi panašus.

Svarbiausia, kad visi sportininkai laikytųsi savo trenerio nurodymų ir sugebėtų parodyti tai, kam yra pasiruošę.

Dažnai vieni didžiausių sportininkų priešų per karščius būna oro kondicionieriai, galintys sukelti peršalimą. Ar ir Minske taip gali nutikti?

Vasarą toks pavojus visada yra. Tik čia gal tas priešas nebus toks piktas, kaip gali būti kitais metais Japonijoje.  Rugpjūtį net patys japonai iš Tokijo bėga. Be to, ten oras kondicionuojamas visur –  viešajame transporte, parduotuvėse, restoranuose, kavinėse, gyvenamosiose patalpose.  Temperatūrų skirtumas lauke ir patalpose gali būti daugiau nei 20 laipsnių, nors rekomanduojam, kad šis svyramimas būtų apie 10 laipsnių.

Kokios medicininės įrangos atsivežėte į Minską?

Įvairios nešiojamos įrangos. Tai ir fizioterapinis universalus aparatas, pora japonų gamybos portatyvinių ultragarso skirtingo stiprumo prietaisų – jie gana plataus spektro, gali efektyviai gydyti įvairias minkštų audinių traumas. Taip pat – atsigavimą pagreitinantys limfodrenažo aparatai. Turime labai universalius visiems tinkančius „Compex“ prietaisus. Jie padeda sumažinti raumenų spazmus, skausmą, pagreitinti atsistatymą po varžybų.

Kaip visada, atsivežėme masažo stalus. Dar porą masažo vietų išsinuomojome kaimelyje.

Ar daug vežėtės medikamentų?

Visus reikalingiausius. Pernelyg neapsikrauname, nes kaimelyje yra poliklinima, galima ir ten gauti, jei ko pritrūks.  

Antrosiose Europos žaidynėse iš viso dalyvaus 4082 atletai. Žaidynių programą sudarys 15 sporto šakų, 23 rungtys. Aštuoniose iš jų bus vykdoma kvalifikacija į 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes.

Lietuvai žaidynėse atstovaus 73 sportininkai – 32 moterys, 41 vyras. Mūsiškiai dalyvaus 3×3 krepšinio, sportinio šaudymo, šaudymo iš lanko, lengvosios atletikos, bokso, sambo, dziudo, imtynių, badmintono, kanojų ir baidarių irklavimo, gimnastikos, dviračių sporto bei stalo teniso varžybose.

Lietuvos komandą į Europos žaidynes veža „Lietuvos geležinkeliai“. Į Minską šiuolaikiškais traukiniais LTeam komandos nariai keliauja iš Vilniaus.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS