Mažuosius sportininkus aplankiusi olimpietė D. Zagainova: „Pirmieji mano pedagogai bei treneriai man padarė milžinišką įtaką“

2023 m. gegužės 21 d.

S. Čirbos nuotr.

Dešimtis tūkstančių darželinukų visoje Lietuvoje sportuoti įtraukusios „Lietuvos mažųjų žaidynės“ sekmadienį Vilniuje surengė jau šeštąją finalinę projekto šventę.

„NBA krepšinio mokykloje“ vykusiame didžiajame žaidynių festivalyje judėjimo džiaugsmą patirti susitiko 47 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos arba 282 darželinukai bei 94 juos atlydėję pedagogai.

Net 11 fizinio aktyvumo žaidimų metu vaikai išbandė krepšinio, futbolo, regbio, tinklinio, ledo ritulio bei kitų sporto šakų ypatybes atskleidžiančias užduotis. Visų festivalio veiklų metu mažuosius sportininkus pasitiko Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) trenerės, o užduotis komandoms įgyvendinti padėjo lydėjusios pedagogės.

Jau tradiciškai mažuosius sportininkus aplankė bei motyvacija dalijosi ir ypatingas svečias – sekmadienį renginio dalyviams savo dėmesį skyrė olimpietė lengvaatletė, trišuolininkė Diana Zagainova.

„Labai norėtųsi, kad tokių projektų kaip „Lietuvos mažųjų žaidynės“ būtų daugiau. Pirmiausia, edukacija vaikams yra labai svarbi, čia jie gali susipažinti su daugybe sporto šakų. Manau, kad progų vaikams išbandyti ir atrasti mielą širdžiai sporto šaką labai trūksta. Taip pat labai svarbu, kad vaikai čia per žaidimą supažindinami su olimpinėmis vertybėmis ir garbingo sporto principais, čia jie patiria daugybę puikių emocijų, kurios juos paskatins sportuoti sugrįžti vėl. Labai džiugu matyti tokį tėvelių ir pedagogų palaikymą – vaikams sukuriama atmosfera yra nepakartojama“, – įspudžiais po renginio dalijosi D. Zagainova.

S. Čirbos nuotr.

Praėjusių metų gruodį prasidėjęs devintasis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ sezonas dalyvius pasitiko naujienomis – visos projekto veiklos suplanuotos remiantis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) kartu su partneriais iš Didžiosios Britanijos kuriamo unikalaus fizinio raštingumo modelio gairėmis.

Pasiruošimo etapo metu su gairėmis supažindinti projekto dalyviai pedagogai vaikus lydėjo ir projekto veiklų įgyvendinimą užtikrino visą projekto laikotarpį.

Kalbėdama apie žaidynių festivaliuose susirenkančius ir savo laiką vaikams skiriančius ugdytojus, D. Zagainova pabrėžė, jog nuo mažų dienų sutikti ir ją lydėję treneriai bei pedagogai turėjo didelę įtaką jos pasiekimams.

„Mano kelyje sutikti pedagogai ir treneriai padarė man milžinišką įtaką. Ne tik mano sportiniams pasiekimams, bet ir asmenybei, požiūriui į gyvenimą, vertybėms. Mokyklą baigiau prieš aštuonerius metus, bet iki šiol kasmet aplankau savo kūno kultūros ir lietuvių kalbos mokytojas, dalyvauju mokyklos renginiuose, nes jaučiuosi labai dėkinga už jų investuotą laiką, jėgas ir emocijas. Jie smarkiai prisidėjo prie to, kuo aš dabar tapau“, – pedagogo vaidmens svarbą pabrėžė D. Zagainova.

S. Čirbos nuotr.

Visi išskirtinio artimųjų palaikymo sulaukę mažieji sportininkai renginio pabaigoje paskelbti „Lietuvos mažųjų žaidynių“ nugalėtojais. Vaikus aplankiusi sportininkė kiekvienai komandai įteikė nugalėtojų taures, o vaikus papuošė daugeliui dalyvių pirmaisiais gyvenime tapusiais medaliais.

„Tai, kad visi vaikai skelbiami žaidynių nugalėtojais, yra labai teisingas sprendimas. Tokiame amžiuje vaikams svarbu parodyti, kad sportas yra ne tik apie konkurenciją, varžymąsi ir prizines vietas, bet ir geras emocijas, garbingo varžymosi principus, draugiškumą. Savo pirmąjį medalį aš gavau būdama labai panašaus amžiaus, kaip šie vaikai, ir tą medalį aš puikiai prisimenu. Kai esi vaikas, pats apdovanojimas reiškia žymiai daugiau nei suaugus, todėl neabejoju, kad vaikams šios akimirkos užsifiksuos atmintyje“, – džiaugėsi olimpietė.

S. Čirbos nuotr.

Finalinio projekto etapo metu iš viso bus įgyvendinta net 10 didžiųjų festivalių. Didžiosios sporto šventės gegužę bei birželio pradžioje dar vyks Jonavoje, Panevėžyje bei Palangoje. 

„Lietuvos mažųjų žaidynėse“ dalyvauja 450 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos arba daugiau nei 50 tūkst. darželinukų bei daugiau nei 900 pedagogų.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – LTOK ir RIUKKPA.

Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS