Lygybei skirtą mėnesį LTOK pradeda lyderystę skatinsiančiu projektu

2021 m. kovo 2 d.

Amy Hirschi/unsplash.com

Artėjant kovo 8-ajai – Tarptautinei moterų solidarumo dienai – Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) kviečia visą kovo mėnesį kalbėti apie lyčių lygybę ir moterų lyderystės skatinimą. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kovą pradeda skelbdamas trejus metus vyksiančio lygybės ir lyderystės ugdymui skirto projekto „New Miracle“ startą.

„LTOK visada didelį dėmesį skyrė specialistų mokymams ir profesionalių sporto vadybininkų ugdymui. Manome, kad tai – raktas į sporto plėtrą. Noriu pasidžiaugti, kad moterys vis aktyviau įsilieja į šiuos projektus, tačiau norėtųsi, kad jų būtų dar daugiau, kad jos drąsiai imtųsi iniciatyvos ir lyderystės.

Džiaugiuosi, kad turime nemažai puikių, perspektyvių ir daug pasiekusių sportininkių, tačiau norėtųsi, kad daugiau moterų taptų klubų vadovėmis, federacijų prezidentėmis, trenerėmis ar generalinėmis sekretorėmis. Iš pusšimčio nacionalinių olimpinių komitetų Europoje prezidentų, vos penkios yra moterys. Iš daugiau nei 200 nacionalinių komitetų visame pasaulyje – vos keliolikai vadovauja moterys.

Tikiuosi, kad šis projektas prisidės prie pokyčių“, – sakė olimpinė čempionė, TOK narė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Išskirtinė platforma

Projektas „New Miracle“ – unikali LTOK iniciatyva, prie kurios prisijungė dar keturi Europos nacionaliniai olimpiniai komitetai – Italijos, Latvijos, Estijos ir Slovakijos. LTOK paraiška pateko tarp 315-os, laimėjusių Europos Sąjungos (ES) finansavimą įgyvendinimui. Iš viso konkursui buvo pateiktos 1107 paraiškos. Iniciatyvai skirtas maksimalus finansavimas – 355 tūkst. eurų.

Virtualiame projekto pristatymo susitikime dalyvavo ne tik keturių nacionalinių olimpinių komitetų, bet ir Romos universiteto atstovai.

Virtualus projekto pristatymas.

Virtualus projekto pristatymas.

Iniciatyvos metu bus sukurta jauniems ar pradedantiesiems sporto vadybininkams skirta nemokama mokymų programa ir išskirtinė mentorystės platforma, kurioje projekto dalyviai turės galimybę konsultuotis su patyrusiais kolegomis.

„Žinių ir patirties mainai bei profesionalų patarimai – ypač svarbūs tiek patirties dar neturintiems sporto vadybininkams. Tikime, kad projekto metu sudarytos išskirtinės sąlygos suteiks jiems galimybę išvystyti savo stipriąsias puses, o tuo pačiu ir sustiprinti bendradarbiavimo įgūdžius“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

Vienas pagrindinių projekto tikslų – skatinti lyčių lygybę, lyderystę ir dalyvavimą priimant sprendimus, ugdyti pasitikėjimą savimi. Tikimasi, kad geri projekto pavyzdžiai paskatins pokyčius visuomenėje. Planuojama, kad projekte bus kviečiami dalyvauti ir jauni sporto srities savanoriai, ir sprendimus priimantys žmonės, dirbantys sporto federacijose, klubuose, kitose sporto organizacijose.

Dalinsis lyderių portretais

Artėjant Tokijo olimpinėms žaidynėms TOK kviečia ne tik kovo 8-ąją, bet visą mėnesį kalbėti apie lyčių lygybę ir moterų lyderystės skatinimą. Kartu su nacionaliniais olimpiniais komitetais TOK dalinsis lygybę sporte skatinančių lyderių portretais.

Tarp jų – Toronto „Raptors“ prezidentas, „Krepšinis be sienų“ (angl. „Basketball Without Borders“) atstovas Masai Ujiri, olimpietė, pirmoji BBC sporto direktorė moteris Barbara Slater, neseniai paskirta Tokijo olimpinių žaidynių direktorė Seiko Hashimoto ir kiti.

Lyčių lygybė ir moterų įgalinimas per sportą yra vienas TOK prioritetų ir „Olimpinės darbotvarkės 2020“ krypčių. Jau daugiau nei 25 metus TOK dirba skatindamas tiek nacionalinius olimpinius komitetus, tiek tarptautines federacijas didinti moterų skaičių ne tik sporto varžybose, bet visose valdymo grandyse.

TOK reguliariai inicijuoja ir finansuoja konferencijas bei forumus, skirtus moterų lyderystės, didesnio moterų įsitraukimo į sportą sritims. Šių renginių dėka sporto federacijoms bei kitoms sporto organizacijoms sudaromos galimybės dalintis patirtimi, gerąja praktika, kurti efektyvias strategijas, siekiant didinti moterų skaičių valdymo struktūrose.

Tokijo olimpinėse žaidynėse moterų dalyvių bus 49 proc. Tuo tarpu 2024-aisiais Paryžiaus žaidynėse planuojama, kad dalyvausiančių vyrų ir moterų sportininkų skaičius bus vienodas.

Įgyvendino ne vieną projektą

LTOK – vienas iš keturių nacionalinių olimpinių komitetų Europoje, kuriam vadovauja moteris. Olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė – aktyvi lyčių lygybės sporte šalininkė, vadovavusi Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Lyčių lygybės komisijai. 2018-aisiais ji buvo įvertinta TOK apdovanojimu „Moteris ir sportas“.

LTOK lyčių lygybės srityje yra įgyvendinęs ne vieną projektą. Prieš trejus metus Vilniuje vykęs pirmasis Europoje TOK forumas „Moterų lyderystės stiprinimas“ sulaukė didžiulio tarptautinio dėmesio. Renginyje apsilankė ir TOK prezidentas Thomas Bachas. TOK taip pat finansavo Lietuvoje vykusį moterų lyderių projektą „Laikas pokyčiams!“, Europos Sąjungos „Erasmus+“ programos lėšomis finansuoti „MIRACLE“ ir „SUCCESS“ projektai, kurių partneriais buvo LTOK.

Kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga LTOK organizavo renginį  „Lytiškumo tendencijos Lietuvos žiniasklaidoje“ bei parengė „Rekomendacijas žiniasklaidos atstovams dėl sporto temų ir sportininkų vaizdavimo“.

Praėjusiais metais LTOK prisijungė prie Jungtinių Tautų iniciatyvos „He For She“, kurios metu vyrai skatinami solidarizuotis ir palaikyti karjeros aukštumų sporte siekiančias moteris. Didelio populiarumo sulaukęs projektas bus tęsiamas ir 2021-aisiais.

Projektas „New Miracle“ finansuojamas Europos Sąjungos.

Projektas „New Miracle“ finansuojamas Europos Sąjungos.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS