Lyčių lygybės sporte siekiantis TOK pristatė istorinę naujovę

2019 m. gruodžio 4 d.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Vykdomasis komitetas patvirtino sporto šakų ir rungčių programą 2022 metų jaunimo vasaros olimpinės žaidynėse Dakare (Senegalas). Prie 28 sporto šakų buvo pridėtos 5 naujos, be to, programoje – visiška lyčių lygybė: tiek pagal bendrą atletų skaičių, tiek pagal abiejų lyčių atstovų skaičių skirtingose rungtyse.

Į Dakaro 2022 m. programą įtrauktos jaunimo olimpinėse žaidynėse debiutuosiančios breiko, banglenčių sporto, sportinio laipiojimo, riedlenčių sporto ir karate varžybos.

Lyčių lygybės sporte siekiantis TOK bendradarbiaudamas kartu su tarptautinėmis federacijomis užfiksavo priėmė istorinį sprendimą – pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje visų sporto šakų varžybose startuos po vienodą vaikinų ir merginų skaičių.

Kaip ir Buenos Airėse (Argentina) 2018 metais, taip ir Dakare 2022-aisiais bus išdalinti 239 medalių komplektai, tačiau žaidynėse dalyvauti galės pusšimčiu atletų daugiau – 4500. Kad netektų statyti papildomos infrastruktūros, nuspręsta žaidynes rengti dviem etapais – bus naudojama „dviejų bangų“ sistema: iš pradžių kaimelyje gyvens ir aikštėse tarpusavyje kovos vienų sporto šakų atstovai, o vėliau juos pakeis kiti sportininkai.

Siekiant prisitaikyti prie esamos Senegalo infrastruktūros, žaidynių metu bus įrengtos laikinos arenos, irklavimo ir kanojų varžybos bus rengiamos pakrantėje, o šiuolaikinės penkiakovės plaukimo varžybos vyks ne baseine, o atviruose vandenyse.

Ketvirtosios jaunimo vasaros olimpinėse žaidynės Dakare vyks 2022 metais, tačiau tiksli data dar nėra paskelbta.

Visą sporto šakų sąrašą galite rasti čia http://bit.ly/33OjIDC

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS