LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje – apie praėjusius renginius ir būsimus projektus

Ketvirtadienį Vilniuje vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdis. Šį kartą susitikime aptarti svarbūs projektai ir renginiai.

Gegužės pabaigoje LTOK prezidentė dalyvavo Europos jaunimo vasaros olimpinio festivalio ugnies įžiebimo ceremonijoje Romoje. 16-asis festivalis liepos 24-30 dienomis vyks Banska Bystricoje (Slovakija). 3 tūkst. sportininkų iš 48 Europos nacionalinių olimpinių komitetų varžysis 10 sporto šakų. Lietuvai atstovaus 55 sportininkai.

Praėjusią savaitę LTOK vadovė dalyvavo EOK Generalinės asamblėjos sesijoje Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjė. Renginys, EOK Vydkomojo komiteto sprendimu, vyko be karą Ukrainoje vykdančios Rusijos bei jos veiksmus remiančios Baltarusijos atstovų.

„Ši Generalinės asamblėjos sesija išties buvo kitokia. Nors darbotvarkė įtempta, o būtinų aptarti dalykų sąrašas – kaip niekada ilgas, nemažai kalbėjome apie padėtį Ukrainos ir kaip dar galime padėti. Džiaugiuosi, kad Europos olimpinė bendruomenė šiuo atžvilgiu yra vieninga.

Renginyje teko nemažai bendrauti su Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto vadovu Sergejumi Bubka, jis dėkojo Lietuvai už palaikymą siaubingo karo akivaizdoje, už pagalbą suteiktą sportininkams“, – sakė olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė.

D. Gudzinevičiūtė (S. Čirbos nuotr.)

D. Gudzinevičiūtė (S. Čirbos nuotr.)

Ji pasidžiaugė, kad žengtas svarbus žingsnis ruošiantis kitais metais Krokuvoje (Lenkijoje) vyksiančioms Europos žaidynėms – pasirašyta sutartis su miestu šeimininku.

LTOK Olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė pristatė Europos Sąjungos finansuojamus projektus, kuriuose dalyvauja LTOK. Šiais metais LTOK sporto federacijas ir organizacijas pakvies dalyvauti keturiose programose. Viena iš iniciatyvų – „New Miracle“ projektas, skirtas moterų lyderystės stiprinimui.

Kiti trys skirti dvigubos atletų karjeros skatinimui. „Tai darome jau pakankamai seniai, orientuojamės į kompetencijų ugdymą, todėl rengiame specialius mokymus. Jau rugsėjį pakviesime sportininkus į finansinio raštingumo mokymus“, – sakė A. Vanagienė.

 

 

 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS