lt
en
KONTAKTAI

LTOK VK posėdyje į olimpinių kandidatų sąrašą įtraukti du plaukikai

Nuotraukos autorius: Elvis Žaldaris

Ketvirtadienį vyko nuotolinis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdis. Jo metu pristatytos planuojamos veiklos bei papildytas Tokijo olimpinės rinktinės kandidatų sąrašas.

LTOK Ekspertų komisijos siūlymu į Tokijo olimpinėms žaidynėms rengiamų sportininkų sąrašą įtraukti plaukikai Jokūnas Keblys (treneris Aivaras Šaulianskas) ir Tomas Navikonis (treneris Žilvinas Ovsiukas). Jiems taip pat skirta olimpinė 600 eurų stipendija.

Į olimpinės pamainos sportininkų sąrašą įtrauktas trikovės jojimo sportininkas Aistis Vitkauskas.

Posėdžio metu olimpinė čempionė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė su Vykdomojo komiteto nariais pasidalino informacija iš Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sesijos, kurioje dalyvavo kovo 10-12 dienomis.

Sesijos metu TOK prezidentas Thomas Bachas buvo perrinktas antrajai kadencijai. Olimpinė chartija numato, kad TOK prezidentas renkamas aštuonerių metų kadencijai su galimybe būti perrinktu dar vienai kadencijai ketveriems metams.

LTOK prezidentė Vykdomojo komiteto narius taip pat informavo apie vykusius Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Vykdomojo komiteto posėdžius, kuriuose nuspręsta, EOK Generalinės asamblėjos sesiją perkelti į birželį. Sesijos metu taip pat vyks ir organizacijos prezidento rinkimai.

Posėdyje UAB „Olifėja“ generalinis direktorius Antanas Muraška pristatė įmonės 2020 metų veiklos ataskaitą. Dėl pandemijos loterijos bilietų pardavimai praėjusiais metais krito 10 proc. Kadangi 8 proc. nuo bilietų pardavimų tenka LTOK, 2020-aisiais mažėjo ir LTOK biudžetas. Vis dėlto, A. Muraška pasidžiaugė, kad šiuo metu situacija gerėja ir tikisi, kad 2021 metų bilietų pardavimai pasieks 2019 metų rezultatus.

Vykdomojo komiteto nariams pristatytas balandžio 14 dieną vyksiantis tradicinis „Olimpinio švietimo forumas“. Šiais metais pedagogams skirtas renginys pirmą kartą vyks virtualiai, pranešimus skaitys Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovai, dalyvaus pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Darbą pradėjo naujos sudėties LTOK Lyčių lygybės sporte komisija. Pirmajame virtualiame posėdyje buvo aptartos komisijos veiklos gairės 2021 – 2024 metų laikotarpiui, dalintąsi asmenine patirtimi ir sporto federacijų aktyvumu įgyvendinant TOK lyčių lygybės sporte rekomendacijas.

Vykdomojo komiteto nariams taip pat buvo pristatytas trejus metus vyksiantis lygybės ir lyderystės ugdymui skirtas projektas „New Miracle“. Tai – unikali LTOK iniciatyva, prie kurios prisijungė dar trys Europos nacionaliniai olimpiniai komitetai – Italijos, Latvijos ir Slovakijos. LTOK paraiška pateko tarp 315-os, laimėjusių Europos Sąjungos (ES) finansavimą įgyvendinimui. Iš viso konkursui buvo pateiktos 1107 paraiškos. Iniciatyvai skirtas maksimalus finansavimas – 355 tūkst. eurų.

Iniciatyvos metu bus sukurta jauniems ar pradedantiesiems sporto vadybininkams skirta nemokama mokymų programa ir išskirtinė mentorystės platforma, kurioje projekto dalyviai turės galimybę konsultuotis su patyrusiais kolegomis.

Vienas pagrindinių projekto tikslų – skatinti lyčių lygybę, lyderystę ir dalyvavimą priimant sprendimus, ugdyti pasitikėjimą savimi. Tikimasi, kad geri projekto pavyzdžiai paskatins pokyčius visuomenėje. Planuojama, kad projekte bus kviečiami dalyvauti ir jauni sporto srities savanoriai, ir sprendimus priimantys žmonės, dirbantys sporto federacijose, klubuose, kitose sporto organizacijose.

Veiklą pradėjo ir LTOK Sporto mokslo komisija. Pirmajame virtualiame komisijos posėdyje identifikuotos stipriosios ir silpnosios sporto mokslo Lietuvoje pusės, įvertintos galimybės ir grėsmės.

Posėdyje vienbalsiai pritarta būtinybei sudaryti duomenų bazę apie sporto federacijoms aktualius tyrimus, Lietuvoje esamas laboratorijas ir jų turimą įrangą, mokslininkus ir ekspertus, galinčius prisidėti prie mokslu pagrįsto sportininkų rengimo valdymo. Taip pat bus siekiama glaudaus bendradarbiavimo su kitų šalių universitetais ir olimpinių rinktinių sporto mokslo atstovais

Posėdyje taip pat buvo pristatyti „LTeam žiemos festivalio“ bei projekto „Svajonių komandos“ ketvirtojo sezono rezultatai.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS