LTOK vadovė Daina Gudzinevičiūtė susitiko su Britų olimpinės asociacijos viceprezidente

2023 m. spalio 4 d.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė Vilniuje susitiko su Britų olimpinės asociacijos viceprezidente, Europos olimpinių komitetų asociacijos Lyčių lygybės komisijos pirmininke Annamarie Phelps.

Viešnia dalyvavo Vilniuje vykusiuose finaliniuose moterų lyderystės sporte projekto „NewMiracle“ mokymuose.

Ji ne tik aktyviai įsitraukė atliekant užduotis, bet taip pat projekto dalyvėms pristatė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) tikslus ir žingsnius, daromus siekiant lyčių lygybės. Ji atkreipė dėmesį, kad šiuo metu esanti situacija sporto organizacijose visame pasaulyje gerėja, tačiau siekiamų rodiklių dar nepasiekė. Pavyzdžiui, moterų skaičius Europos nacionalinių olimpinių komitetų Vykdomuosiuose komitetuose siekia 27 proc., kai TOK iškeltas tikslas – 30 proc.

„Šis projektas – nuostabi galimybė dalyvėms ne tik geriau save pažinti, bet ir gauti įkvėpimo, pasitikėjimo savimi ir įgūdžių siekti vietos ir aukštesnių postų sporto federacijose. Jei norime, kad olimpinis sportas augtų, mums reikia moterų specialisčių.

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse 50 proc. dalyvių bus moterys, kad galėtume tinkamai jas reprezentuoti ir priimti geriausius sprendimus, mums reikia stiprių moterų sporto organizacijose. Be to, žinoma, kad organizacijos, kuriose yra vyrų ir moterų sprendimų priėmėjų balansas, pasiekia geresnius rezultatus ir yra sėkmingesnės“, – sakė A. Phelps.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS