LTOK sporto administravimo mokymuose – ir olimpiečiai

2023 m. gegužės 5 d.

Šią savaitę 15 sporto vadybininkų pradėjo intensyvius Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) sporto administravimo mokymus. Pagrindinės mokymų temos – laiko planavimas, vidinė komunikacija ir socialinių tinklų galimybės.

„Sudarydami mokymų programą ir turinį stengiamės, kad dalyviai gautų ne tik teorinį pagrindą, bet ir kuo daugiau praktinių užduočių“, – sakė mokymus organizuojanti LTOK olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė.

Šią savaitę mokymų dalyviai dirbo dvi dienas. Pirmiausia, viena Lietuvos olimpinės misijos vadovių A. Vanagienė vadybininkus supažindino su pasiruošimo ir dalyvavimo olimpinėse žaidynėse specifika. Kartu su patyrusiu lektoriumi, verslo konsultantu Lauru Balaiša jie mokėsi laiko planavimo įgūdžių, lyderystės paslapčių, kaip organizacijoje sukurti efektyvią vidinės komunikacijos sistemą.

A. Vanagienė (S. Čirbos nuotr.).

A. Vanagienė (S. Čirbos nuotr.).

Gegužės 25 dieną vyksiančioje trečiojoje mokymų dalyje vadybininkai kartu su rinkodaros eksperte Dominyka Venciūte mokysis apie socialinių tinklų galimybes.

„Tam, kad išlaikytume kokybę ir surinktume tikrai motyvuotus specialistus, šiuos mokymus organizuojame tik kartą metuose ir į grupę atrenkame tik 15-20 dalyvių.

Mūsų, kaip nacionalinio olimpinio komiteto, viso ko ašis ir rūpestis yra sportininkai bei olimpiniai renginiai. Bet suprantame, kad aplink kiekvieną sportininką yra daugybė žmonių: žinoma, artimiausi tai treneriai ir kineziterapeutai, bet yra ir administracinis personalas, kuris sportininkus, ypač karjeros pradžioje, augina. Todėl įvairiais mokymais stengiamės prisidėti prie sporto administratorių tobulėjimo.

Kursuose stengiamės suteikti ne tik žinių, bet ir galimybę bendradarbiauti. Dažniausiai mokymai vyksta vienai tikslinei grupei, tai yra, savivaldybių sporto centrų darbuotojai dirba atskirai, federacijų atstovai dalyvauja jiems skirtuose mokymuose, o klubų vadybininkai – savuose. Mes stengiamės sujungti šias tikslines grupes, suvesti šiuos žmones į vieną vietą ir matome, kad tai duoda naudos. Mūsų mokymuose jie bendrauja ir bendradarbiauja. Grupinių užduočių metu atsiskleidžia bendri iššūkiai ir dažnai jiems randami sprendimo būdai“, – pasakojo A. Vanagienė.

Mokymų akimirka (S. Čirbos nuotr.).

Mokymų akimirka (S. Čirbos nuotr.).

LTOK organizuojamuose sporto administravimo mokymuose aktyviai dalyvauja ir karjerą baigę olimpiečiai. Tarp šiems mokymams atrinktų dalyvių – Londono olimpinių žaidynių dalyvė maratonininkė Remalda Kergytė-Dauskurdienė, atstovaujanti Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centrui. Balandį pasibaigusiuose sporto administravimo mokymuose treneriams tarp dalyvių buvo olimpiečiai krepšinio klubo „Šiauliai“ direktorius ir krepšinio treneris Donatas Slanina bei lengvosios atletikos trenerė Irina Krakoviak-Tolstika.

Remalda Kergytė-Dauskurdienė (centre). S. Čirbos nuotr.

Remalda Kergytė-Dauskurdienė (centre). S. Čirbos nuotr.

Kartu su Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpiniu solidarumu LTOK per metus organizuoja trejus sporto administravimo mokymus. Be šiemet jau įvykusių mokymų treneriams, rugpjūtį patyrusius specialistus ir vadovaujančias pareigas užimančius vadybininkus LTOK pakvies į mokymus pažengusiems.

Sporto administravimo mokymus vadybininkams LTOK su Olimpiniu solidarumu organizuoja nuo 2014 metų.

+6

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS