LTOK prezidentė Pekine dalyvavo TOK sesijoje

2022 m. vasario 3 d.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ketvirtadienį dalyvavo Pekine vykusioje Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sesijoje. 139-oji sesija vyko prieš pat Pekino žiemos olimpinių žaidynių atidarymą.

„Suprantame, kad vien sportas taikos pasaulyje neužtikrins. Tokie sprendimai priklauso politikams. Tačiau kalbant apie taiką žodžiai ir simboliai taip pat yra svarbūs. Jie leidžia suprasti, kaip pasaulis atrodytų, jei visi gerbtume tas pačias taisykles ir vienas kitą. Olimpinės žaidynės yra taikos ir vienybės simbolis, mums visiems parodantis  kelią į geresnę ir taikesnę ateitį“, – sakė TOK prezidentas Thomas Bachas.

Jis taip pat pridėjo, kad olimpinės žaidynės – ne tik varžybos. Tai – galimybė kiekvienam sportininkui savo pasirodymu sutelkti dar didesnę sirgalių bendruomenę.

„Viena pagrindinių TOK krypčių – tvarumas, todėl sesijos metu nemažai kalbėjome apie tai. Tuo pasižymi ir šios olimpinės žaidynės. Statant infrastruktūrą ir sporto arenas žaidynėms buvo stengiamasi išnaudoti jau esančias erdves, atnaujinti ir pritaikyti 2008 metais Pekino vasaros žaidynėse naudotas arenas. Taip pat bus varžybų arenose bus naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai.

Organizacinių kaštų mažinimui ir tvarumui ateityje vyksiančiose žaidynėse bus skiriamas dar didesnis dėmesys”, – sakė LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.

T. Bachas (IOC nuotr.)

T. Bachas (IOC nuotr.)

TOK nariams sesijoje ataskaitas pristatė Etikos, Audito, Finansų komitetų vadovai. Ataskaitas pristatė Tokijo vasaros ir Pekino žiemos olimpinių žaidynių organizaciniai komitetai. Aptartas progresas ruošiantis 2024 metų Paryžiaus vasaros,  2026 metų Milano-Kortinos žiemos ir 2028 metų Los Andželo vasaros žaidynėms.

TOK nariai patvirtino sporto šakas, kurios bus įtrauktos į 2028 metų Los Andželo žaidynių programą. Tai lengvoji atletika, irklavimas, badmintonas, krepšinis, baidarių ir kanojų irklavimas, dviračių sportas, jojimas, fechtavimasis, futbolas, golfas, gimnastika, rankinis, žolės riedulys, dziudo, imtynės, plaukimas, regbis, tekvondo, tenisas, stalo tenisas, šaudymas, šaudymas iš lanko, triatlonas, buriavimas, tinklinis, bangų sportas, riedlenčių sportas, laipiojimas.

„Pastarosios trys – į jaunimą orientuotos sporto šakos, sėkmingai debiutavusios pernai vykusiose Tokijo olimpinėse žaidynėse. Tačiau šis sąrašas dar nėra galutinis“, – sakė LTOK prezidentė.

Sesijos metu taip pat buvo diskutuojama apie bokso, sunkiosios atletikos ir šiuolaikinės penkiakovės ateitį olimpinių žaidynių programoje. Sprendimą TOK nariai priims 2023 metais vyksiančios sesijos metu. Tuomet bus sudarytas ir galutinis 2028 metų Los Andželo žaidynių programą sudarysiančių sporto disciplinų sąrašas.

LTOK vadovės, kaip TOK narės, Pekino žiemos žaidynėse taip pat laukia atsakinga misija – teikti olimpinius medalius žaidynių nugalėtojams. Pirmą kartą šias pareigas D. Gudzinevičiūtė atlikto vasaros olimpinėse žaidynėse Tokijuje. Tuomet tarp penkių jos apdovanotųjų buvo ir olimpinė vicečempionė, penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

„Olimpinė apdovanojimų ceremonija – įspūdingiausia akimirka sportininko karjeroje. Galimybė prisidėti prie tokio svarbaus jų gyvenimo momento – man didelė garbė. Kaskart džiaugiuosi kartu su atletais“, – sakė ji.

Pekino žiemos olimpinės žaidynės vyks vasario 4-20 dienomis.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS