LTOK prezidentė dalyvauja EOK Generalinės asamblėjos sesijoje Atėnuose

2021 m. birželio 9 d.

Martynas Zaremba

Birželio 9-10 dienomis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė dalyvauja Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Vykdomojo komiteto posėdyje bei Generalinės asamblėjos ir rinkimų sesijoje.

Europos nacionalinių olimpinių komitetų vadovai po beveik metus trukusių virtualių posėdžių susirinko į Graikijos sostinę Atėnus.

Trečiadienį vykusiame Vykdomojo komiteto posėdyje aptartas pasiruošimas 2023 metų Europos žaidynėms, kurios vyks Krokuvoje. Žaidynių organizacinis komitetas pristatė padarytą pažangą ir pasidžiaugė pagal numatytą planą vykstančiu pasiruošimu.

Posėdyje taip pat pristatytos EOK generalinio sekretoriaus bei iždininko ataskaitos, aptarta EOK strategija iki 2030 metų.

Ketvirtadienį Generalinė asamblėja rinks devintąjį EOK prezidentą 2021-2025 metų kadencijai. Į organizacijos prezidento postą pretenduoja šiuo metu laikinai pareigas einantis danas Nielsas Nygaardas ir graikas Spyros Capralos.

Taip pat bus renkamas viceprezidentas, generalinis sekretorius, iždininkas ir Vykdomojo komiteto nariai. Pirmą kartą į Vykdomąjį komitetą kandidatuoja net 8 moterys iš 18 pretendentų.

Atėnuose vyksiantys EOK rinkimai – išskirtiniai. Lapkritį vykusioje nuotolinėje Generalinės asamblėjos sesijoje vienbalsiai buvo pritarta EOK įstatų punktų pakeitimui dėl galimybės rinkimus organizuoti anksčiau nei baigiasi kadencija, jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių prezidentas nustotų eiti pareigas. N. Nygaardas laikinai einančiu pareigas prezidentu tapo prieš metus po Janezo Kocijančičiaus mirties.

Lapkritį vykusioje Generalinėje asamblėjoje taip pat pritarta remiantis Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) rekomendacijomis ir siekiant lyčių lygybės sporte EOK įstatuose numatyti, kad iš 16 vykdomojo komiteto narių ne mažiau nei 5 pozicijas užimtų moterys.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS