LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė Mumbajuje dalyvauja TOK sesijoje

2023 m. spalio 16 d.

Olimpinė čempionė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė kartu su dar 86 TOK nariais dalyvauja Mumbajuje (Indija) vykstančioje Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sesijoje.

„Šioje sesijoje bus priimti svarbūs sprendimai dėl 2028 m. Los Andželo olimpinių žaidynių programos. Šis klausimas bus svarstomas pirmadienį.

Aptarėme pasiruošimą kitais metais vyksiančioms Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Jis vyksta sklandžiai, galime pasidžiaugti, kad pirmą kartą istorijoje bus pasiektas visiškas lyčių balansas. Tai – vienas strateginių TOK tikslų.

Kalbant apie žiemos olimpines žaidynes, nerimą kelią klimato kaita. Prognozuojama, kad 2040 m. žaidynes turės galimybę organizuoti vos 10 valstybių“, – kalbėjo D. Gudzinevičiūtė. Ji – vienintelė TOK narė iš Baltijos šalių. LTOK vadovė TOK nare buvo išrinkta 2018 metais Buenos Airėse vykusioje sesijoje.

Sekmadienį vos prasidėjus 141-ąjai sesijai keletas TOK narių kreipėsi į kolegas ir organizacijos prezidentą Thomą Bachą kviesdami svarstyti Olimpinės chartijos pakeitimus, kad vokietis galėtų TOK vadovauti trečią kadenciją. Šią galimybę pirmiausia turėtų svarstyti TOK Vykdomasis komitetas, o balsuoti – Generalinė asamblėja.

Th. Bachas buvo išrinktas 2013-aisiais aštuonerių metų kadencijai. Olimpinė chartija numato, kad prezidentas renkamas aštuonerių metų kadencijai su galimybe būti perrinktu dar vienai kadencijai ketveriems metams.

Pirmąją sesijos dieną taip pat buvo pristatytas progresas, įgyvendinant TOK strategiją „Olimpinė darbotvarkė 2020+5“. 2020 m. Tokijo vasaros ir 2022 m. Pekino žiemos olimpinės žaidynės pripažintos sulaukusiomis didžiausio įsitraukimo skaitmeninėse platformose. Tuo tarpu kitais metais vyksiančios Paryžiaus vasaros olimpinės žaidynės bus pirmosios, suplanuotos ir įgyvendintos pilnai atsižvelgiant į strateginio TOK dokumento principus. Bus pasiektas visiškas lyčių balansas, o pėdsakas gamtai sumažintas iki minimumo.

Lyčių lygybės siekiama ir valdymo organuose. 40 proc. TOK narių yra moterys, o TOK komisijose pasiektas lyčių balansas.

Kalbant apie pasiruošimą Paryžiaus žaidynėms, pažymėta, kad jau įvyko trečdalis atrankos varžybų ir išdalinti 3350 olimpinių kelialapių iš 10500.

Didelis dėmesys sesijos metu skirtas sportininkų gerovei. Planuojama, kad siekiant apsaugoti sportininkus nuo priekabiavimo viešojoje erdvėje, bus pasitelktas dirbtinis intelektas. Tuo tarpu visiems olimpinių žaidynių dalyviams ketverius metus pagal poreikius bus prieinamas emocinės ir psichologinės pagalbos paketas.

Praėjusią savaitę, prieš prasidedant Sesijai, taip pat vyko TOK Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame suspenduotas Rusijos olimpinis komitetas (ROK).

Toks sprendimas priimtas po to, kai ROK paskelbė į savo narius įtraukęs Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto Donecko, Chersono, Luhansko ir Zaporožės regionų teritorinius padalinius. Taip ROK, pažeidęs Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto vientisumą, pažeidė ir Olimpinę chartiją.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS