LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė dalyvavo TOK Sportininkų palaikymo komisijos posėdyje

2022 m. gruodžio 3 d.

Šią savaitę Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė dalyvavo Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Sportininkų palaikymo komisijos posėdyje. Lozanoje (Šveicarija) vykusiame renginyje pristatytas strateginis komisijos veiklos planas.

„Ši komisija į sportininkų palaikymą žiūri per jų aplinką: per trenerius, medikus, mokslininkus, šeimos narius ar draugus. Tai žmonės, kurių besąlygiškas palaikymas turi įtakos rezultatams.

Todėl Sportininkų palaikymo komisijos tikslas – padėti gerinti sportininkams teikiamų paslaugų kokybę ir lygį bendradarbiaujant su pagrindinėmis suinteresuotosiomis šalimis ir jas vienijant“, – sakė olimpinė čempionė, TOK narė D. Gudzinevičiūtė.

Komisijos pirmininkas, TOK narys, buvęs Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas Sergejus Bubka pristatė TOK Sportininkų palaikymo komisijos plano iki 2026 m. projektą. Dokumento kertiniai aspektai – sąmoningumas, bendradarbiavimas, kompetentingas palaikymas, lyčių lygybė ir įtrauktis bei gerovė.

„Visų TOK komisijų tikslas – veikti darniai ir padėti įgyvendinti TOK strateginį planą „Olimpinę darbotvarkę 2020+5“. Sportininkų palaikymo komisija gali svariai prisidėti stiprinant atletų teises, remiant saugų sportą bei sportininkų apsaugą“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

Įgyvendinant TOK numatytus tikslus bus siekiama kelti probleminius klausimus, organizuoti diskusijas. Taip pat bus glaudžiai bendradarbiaujama su kitomis TOK komisijomis didinant palaikymą tiek sportininkams, tiek jų aplinkos žmonėms. Komisija skatins atkreipti dėmesį į tai, kaip svarbu, kad sportininkų aplinkoje būtų aukščiausio lygio, holistiškai mąstantys specialistai.

Posėdžio metu taip pat buvo pristatyti atnaujinimai olimpiečiams skirtoje „Athlete 365” platformoje, kuri sportininkams suteikia unikalią galimybę gilinti žinias, įgyti profesinių įgūdžių. Platformoje taip pat yra rekomendacijų apie fizinį pasiruošimą, emocinę sveikatą, sporto psichologiją, verslą ir vadybą.

Renginyje taip pat už viso gyvenimo nuopelnus buvo apdovanoti kanojų irklavimo trenerė prancūzė Myriam Fox-Jerusalmi ir triatlono treneris britas Malcolmas Brownas.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS