LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė dalyvauja TOK sesijoje

2022 m. vasario 19 d.

IOC nuotr.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė šį savaitgalį nuotoliniu būdu dalyvauja Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sesijoje.

139-oji TOK sesija buvo išskirta į dvi dalis. Pirmoji Pekine vyko prieš pat žiemos olimpinių žaidynių atidarymą. Antroji – žaidynėms besibaigiant, todėl daug dėmesio buvo skirta didžiausio pastarųjų ketverių metų žiemos sporto renginio aptarimui.

„Pekino žiemos žaidynės beveik baigėsi, todėl jau galime konstatuoti, kad visų suinteresuotųjų pusių įdėtų pastangų dėka renginys buvo sėkmingas. Žaidynėms pastatytos ir atnaujintos arenos buvo aukščiausio lygio. Žinoma, pagrindinis organizatorių prioritetas – sportininkai. Darėme viską, kad jie varžytųsi saugioje, sąžiningoje ir profesionaliai paruoštoje aplinkoje.

Kalbant apie oro sąlygas, kai kur jos tikrai buvo sudėtingos. Todėl, atsižvelgiant į tai, teko keisti varžybų tvarkaraštį“, – kalbėjo „Pekinas 2022“ viceprezidentas Zhang Jiandong.

Iš viso žaidynėse dalyvavo 2877 sportininkai iš 91 nacionalinio olimpinio komiteto. Per tris savaites trukusias varžybas buvo pasiekti 17 olimpinių rekordų.

Nors dėl pandemijos varžybas galėjo stebėti tik nuolatiniai Kinijos gyventojai, o jų srautas taip pat buvo ribojamas, sportininkus arenose palaikė per 97 tūkst. sirgalių. Atidarymo ceremoniją stadione stebėjo 14 tūkst. žmonių. Tiek pat žiūrovų planuojama sulaukti ir sekmadienį vyksiančioje uždarymo ceremonijoje. Pekino žaidynių metu dalyviams talkino 19 tūkst. savanorių komanda.

Siekiant užtikrinti ir žaidynių dalyvių, ir Kinijos gyventojų saugumą, renginys vyko trijuose uždaruose „olimpiniuose burbuluose“: Pekine, Jančinge ir Džangdziakou. Nei žaidynių dalyviai, nei savanoriai ar aptarnaujantis personalas neturėjo kontakto su išorine „burbulo“ dalimi. Dalyviai kasdien buvo testuojami.

„Nebuvo nė vieno koronaviruso protrūkio, nustatyti atvejai buvo pavieniai. Ši sistema pasiteisino ir galės būti pavyzdžiu, kitiems, pandemijos sąlygomis organizuojamiems renginiams“, – sakė „Pekinas 2022“ atstovas.

Sesijos metu TOK viceprezidentu buvo išrinktas ilgametis TOK narys, buvęs TOK Vykdomojo komiteto narys, anksčiau šias pareigas jau ėjęs Juanas Antonio Samaranchas. Vykdomojo komiteto nariais perrinkti serbas Nenadas Lalovičius ir italas Ivo Ferriani.

Taip pat išrinkti penki nauji TOK nariai, tarp kurių – pirmą kartą išrinktas UNHCR pripažintas pabėgėlis olimpietis Yiech Pur Biel, 2016-aisiais atstovavęs TOK pabėgėlių rinktinei, o pernai Tokijo olimpinėse žaidynėse buvęs komandos vadovu.

TOK nariai sesijos metu priėmė sprendimą, 2023 metais TOK sesija rengti Mumbajuje. Renginys į Indiją grįžta po 40 metų pertraukos.

Kitais metais Indija minės 75-ąjį nepriklausomybės jubiliejų.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS