LTOK pozicija dėl rusų ir baltarusių olimpinėse žaidynėse

2023 m. vasario 7 d.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) pozicija dėl Rusijos ir Baltarusijos sportininkų 2024 m. Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse:

LTOK pozicija nesikeičia – mes nepritariame rusų ir baltarusių dalyvavimui nei Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, nei bet kuriame kitame sporto renginyje, kol Ukrainoje vyksta karas.

Manome, kad nepriimtina ir nesąžininga leisti šalies agresorės sportininkams ir oficialiems asmenims sugrįžti į tarptautinę sporto areną.

Šiuo metu galioja Tarptautinio olimpinio komiteto rekomendacijos Tarptautinėms sporto federacijoms neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti tarptautinėse varžybose. Būtent Tarptautinės federacijos, organizuojančios olimpinę atranką, turi realią galimybę užkirsti kelią rusams ir baltarusiams dalyvauti olimpinėse žaidynėse.

Todėl LTOK kviečia savo nares – olimpinių sporto šakų federacijas ir į Paryžiaus olimpinių žaidynių programą įtrauktų sporto šakų federacijas – vienytis su kolegomis iš kitų valstybių ir reikalauti, kad Tarptautinės federacijos išlaikytų principingą poziciją ir Rusijos bei Baltarusijos sportininkų neįsileistų.

Šiuo metu praktiškai visų Tarptautinių federacijų durys į olimpines žaidynes rusams ir baltarusiams yra užvertos, todėl apie boikotą kol kas nediskutuojame ir tikimės, kad to neprireiks.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS