LTOK plėtos partnerystę dėl antrosios karjeros

2019 m. spalio 18 d.

Elvis Žaldaris

Dviguba karjera – ar ji įmanoma? Pastaraisiais metais sporto pasaulyje vis garsiau diskutuojama šiuo klausimu. Aktyviai ties šia problema dirbantis Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) siekia, kad suskaičiuoti mūsų šalyje dvigubą karjerą turinčius sportininkus neužtektų vienos rankos pirštų. Šiam tikslui pasiekti šalia Lietuvoje rengiamų mokymų LTOK inicijavo ir laimėjo Europos komisijos finansavimą naujam projektui.

Antrosios karjeros mokymus Lietuvoje jau ne pirmus metus rengiantis LTOK dėl naujo projekto „Second tUrn – emPloyability after the sPORT / SUPPORT“ pateikė bendradarbiavimo partnerystės paraišką „Erasmus+“ sporto programai ir laimėjo finansavimą jam vykdyti.

Projekto idėja – kartu su partneriais Estijos olimpiniu komitetu ir Vokietijos olimpinių sporto šakų konfederacija bei sporto klubu „Triatlono Ritmu“, 2020 metais, rengiant specialius susitikimus, dalintis žiniomis ir patirtimi, perimti gerąją praktiką, kad būtų plėtojama dvigubos karjeros sistema Estijoje ir Lietuvoje.

„Lietuvoje turime pavyzdžių, kuomet sportininkams pavyksta suderinti dvi karjeras – tokiais atvejais karjerai artėjant prie pabaigos lengviau ir paleisti sportą, ir prisitaikyti prie naujų gyvenimo iššūkių. Tokie sportininkai sulaukia ir kitų kolegų profesionalų palaikymo bei yra vertinami, todėl mes siekiame sukurti sistemą, kuri leistų atletams turėti ir papildomą veiklą“, – akcentavo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Metus truksiančio projekto metu bus siekiama suburti suinteresuotų žmonių grupę, kurie imtųsi dvigubos karjeros struktūros kūrimo: nuo patarimų, kaip lengviau įveikti pereinamąjį laikotarpį, iki konsultacinių paslaugų įsidarbinimo problemoms spręsti.

Pagrindinis šio projekto tikslas – padėti pagrindą profesionaliems ir savo karjeras dar tik pradedantiems sportininkams treniruotes ir varžybas suderinti su mokslais.

Prieš prasidedant šiam projektui, gruodžio 6 dieną Druskininkuose, patarimais su Lietuvos treneriais, vadybininkais ir sportininkais dalinsis „Performance Lifestyle“ programos vadovės Marcia Bailey ir Joanna Harrison, Jungtinės Karalystės sporto institute dirbančios dvigubos karjeros klausimais.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS