LTOK atstovas Azerbaidžane dalinosi olimpinių vertybių ugdymo patirtimi

2023 m. lapkričio 27 d.

LTOK

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis viešėjo Baku (Azerbaidžanas), kur dalyvavo Europos „Fair Play“ judėjimo (EFPM) organizuojame kongrese. Po kongreso vykusiose diskusijose jis dalinosi patirtimi apie LTOK vykdomą olimpinių vertybių ugdymo programą.

Šių metų tema buvo rasizmo ir diskriminacijos mažinimas sporte.

„Kolegoms iš įvairių šalių pristačiau LTOK vykdomą olimpinių vertybių ugdymo programą, nes mūsų praktika rodo, kad skleidžiant olimpines vertybes, galima mažinti diskriminaciją. Šia programa susidomėjimo įvairių šalių atstovai, nes mes savo šalyje neturime didelių problemų, susijusių su rasizmu sporte. Suprantama, kad tokiose šalyse kaip Prancūzija ar Belgija tai yra opesnė problema dėl įvairių kultūrinių niuansų, bet mūsų patirtis rodo, kad ilgalaikė programa leidžia būtent suvienyti įvairių pažiūrų žmones“, – kalbėjo K. Šileikis.

Olimpinių vertybių ugdymo programą LTOK atstovas pristatė vienoje iš Azerbaidžano mokyklų. K. Šileikio teigimu, Azerbaidžanas taip pat vykdo panašią programą, todėl dalintis gerąja praktika nebuvo sunku.

„Galbūt mokiniai žinojo, kad pas juos apsilankys būtent Lietuvos atstovai, todėl jie pasidomėjo mūsų šalies kultūra ir turėjo nemažai informacijos apie Lietuvą. Labai smagu, kad ne tik per sportą, bet ir per kultūrą galima ugdyti olimpines vertybes, ypač abipusę pagarbą“, – teigė K. Šileikis.

Labiausiai jį nustebino moksleivių svetingumas, mat jie svečią iš gana tolimos ir nedidelės šalies pasitiko išmokę kai kuriuos lietuviškus žodžius bei pasidomėję mūsų šalies kultūriniais akcentais. Jauniesiems azerbaidžaniečiams buvo papasakota kaip Lietuvoje yra skiepijamos olimpinės vertybės, kokiais modeliais tai daroma.

„Akcentavau, kad daug bendraujame su mokytojais, kurie vėliau reikalingas vertybes paskleidžia savo klasėse, taip pat į savo veiklas įtraukiame sportininkus. Bendradarbiavimas ir dalinimasis gerąja praktika yra viena iš didžiausių vertybių. Būtent tokia ir buvo mano misija Azerbaidžane“, – pabrėžė K. Šileikis.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS