LTOK apdovanoti Europos jaunimo olimpinio festivalio prizininkai

2023 m. rugsėjo 21 d.

Ketvirtadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti ir apdovanoti jubiliejus šventę sportui nusipelnę asmenys bei Europos jaunimo olimpinio festivalio medalininkai, jų treneriai bei sporto federacijų atstovai.

Liepos gale Maribore (Slovėnija) vykusiame festivalyje Lietuvai atstovavo 53 sportininkai, kurie iškovojo 4 medalius: dziudo imtynininkas Simas Polikevičius (svorio kat. iki 60 kg) ir lengvaatletis Danielius Vasiliauskas (200 m bėgimas) laimėjo sidabro medalius, o plaukikas Mantas Kaušpėdas (100 m plaukimas nugara) ir lengvaatletė Aurėja Beniušytė (trišuolis) pasipuošė bronza.

LTOK simbolines premijas įteikė sportininkams ir juos išugdžiusiems treneriams, o sporto šakos federacijoms – simbolines plaketes.

„Liepą šiuos sportininkus kartu su Jo Ekscelencija prezidentu Valdu Adamkumi išlydėjome į festivalį, todėl džiaugiuosi, kad šiandien kartu galime pasidžiaugti jų pasiekimais. Šie medaliai turi ypatingą vertę. Jie įkvepia ir motyvuoja sportuoti toliau, nepamesti disciplinos, kelti sau dar aukštesnius tikslus ir ryžtingai jų siekti.

Šiame kelyje ypatingą vietą užima treneris, todėl apdovanodami sportininkus niekada nepamirštame ir trenerių. Jų darbas, o ypatingai supratimas, kantrybė ir palaikymas jauniems sportininkams labai svarbūs“, – sakė LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

S. Polikevičiui ir jo trenerei Svetlanai Vetrovai bei D. Vasiliauskui ir jį treniruojančiai Irinai Krakoviak-Tolstikai buvo skirtos 500 eurų premijos, o A. Beniušytei ir jos trenerei Indrei Gricevičienei, bei M. Kaušpėdui ir jį treniruojančiai Jandrai Bogužienei – po 300 eurų.

Renginio metu taip pat buvo pagerbti sportui ir olimpizmui nusipelnę asmenys.

V. Sinkevičius, D. Gudzinevičiūtė, G. Goštautaitė, J. Širvinskas (E. Žaldario nuotr.).

V. Sinkevičius, D. Gudzinevičiūtė, G. Goštautaitė, J. Širvinskas (E. Žaldario nuotr.).

70 metų jubiliejaus proga LTOK antrojo laipsnio ženklas „Už nuopelnus“ įteiktas Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos prezidentui Juozui Širvinskui.

60-ojo jubiliejaus proga LTOK antrojo laipsnio ženklu „Už nuopelnus“ apdovanotas buvęs ilgametis Lietuvos dziudo federacijos prezidentas Vigmantas Sinkevičius.

50 metų jubiliejaus proga LTOK medalis įteiktas Lietuvos čempionatų prizininkei, parengusiai keturių olimpinių žaidynių dalyvį ėjiką Marių Žiūką, Gražinai Goštautaitei.

+9

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS