LTOK apdovanojo Europos jaunimo olimpinio festivalio medalininkus

2022 m. rugsėjo 15 d.

Ketvirtadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) apdovanoti liepą vykusio Europos jaunimo olimpinio festivalio medalininkai. Sportininkus, jų trenerius ir komandos narius sveikino olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Banska Bistricoje (Slovakija) vykusiame festivalyje Lietuvai atstovavo 55 sportininkų rinktinė, kuri iškovojo 10 medalių – 4 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos. Tiek pat medalių lietuviai iškovojo 2011 metais Trabzone (Turkija) vykusiame festivalyje, tiesa, tuomet lietuviai laimėjo mažiau aukso medalių (3).

„Tradiciškai festivalių medalininkus sveikiname ne iškart po renginio, bet po vasaros atostogų. Tai dar viena galimybė ne tik mums, bet ir sportininkams prisiminti gražiausias festivalio akimirkas.

Dar kartą sveikinu jus ne tik su parsivežtais medaliais, bet ir neišdildoma patirtimi, naujomis draugystėmis bei pažintimi su olimpine bendruomene. Tikiuosi, pasisėmėte įkvėpimo ir liksite olimpinio judėjimo dalimi“, – kalbėjo LTOK prezidentė.

Apdovanojimus laimėjusiems sportininkams, jų treneriams ir komandų kineziterapeutams LTOK už medalį skyrė piniginius prizus nuo 300 iki 700 eurų. Už sėkmingą sportininkų parengimą sporto federacijoms įteiktos padėkos.

Ruošiantis festivaliui, baigiamosioms treniruočių stovykloms LTOK federacijoms skyrė 80 tūkst. eurų.  Tiesa, pasikeitus sporto finansavimo sistemai padengti baigiamųjų treniruočių stovyklų išlaidas LTOK galėjo paskutinį kartą.

Auksą Banska Bistricoje 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje iškovojo Smiltė Plytnykaitė, estafetės 4×100 laisvuoju stiliumi plaukime – S. Plytnykaitė, Sylvia Statkevičius, Patricija Geriksonaitė, Ieva Visockaitė ir Rusnė Vasiliauskaitė, trišuolininkė Aurėja Beniušytė, pratimų ant arklio rungtyje gimnastas Kristijonas Padegimas.

Sidabro medalius laimėjo Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) krepšinio rinktinė, plaukikų komanda mišrios estafetės 4 x 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje – S. Plytnykaitė, P. Geriksonaitė, Kristupas Trepočka, Kostas Vaičiūnas, plaukikė S. Statkevičius 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje ir lengvaatletis Danielius Vasiliauskas 200 m bėgime.

Bronza pasipuošė badmintonininkė Viltė Paulauskaitė, ir plaukikė S. Plytnykaitė 50 m laisvuoju stiliumi rungtyje.

 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS