LTeam žiemos festivalyje – kova dėl bilieto į Europos sniego tinklinio čempionatą

2020 m. sausio 17 d.

Saulius Čirba

Vasario 1-2 dienomis Druskininkuose vyks atvirasis Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras. Antradienį buvo patvirtinta, kad Lietuvos čempionai, atitikę kitus keliamus Europos tinklinio konfederacijos kriterijus, pelnys teisę dalyvauti antrajame Europos sniego tinklinio čempionate.

Čempionatas Druskininkuose bus rengiamas LTeam žiemos festivalio metu, todėl jame laukiama ne tik didžiulio žiūrovų, bet ir dalyvių skaičiaus. Ypač dėl to, kad šios varžybos – kartu ir Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) turnyras, todėl Druskininkuose su Lietuvos tinklininkais varžysis ir sportininkai iš užsienio valstybių.

Nors ši žiema Lietuvoje sniegu nelepina, Druskininkų „Snow arena“ garantuoja, kad čempionatas įvyks net ir esant netinkamoms oro sąlygoms. Turnyro prizininkai išsidalins „Affidea“ klinikos įsteigtą piniginį fondą, o visi dalyviai bus apdovanoti LTeam žiemos festivalio atminimo medaliais. Nugalėtojams atiteks ir išskirtinio dizaino statulėlės bei rėmėjų dovanos.

Pati pirmoji į EEVZA turnyrą Druskininkuose užsiregistravo Vytenės Vitkauskaitės, Urtės Andriukaitytės ir Karolės Virbickaitės komanda. Šiai trijulei jau dabar klijuojama varžybų favoričių etiketė.

„Jeigu noras bus, tai apranga ir avalynė problemų nesukels. Geriausia yra žaisti su futbolo bateliais, kurie padeda neslidinėti po aikštelę, o tinkama apranga yra tokia, kuri nevaržo judesių, bet tuo pačiu ji turi būti ir šilta, kad būtų galima lengviau sušilti ir išvengti traumų“, – patarimais dalinosi tinklininkė.

Registracija į moterų ir vyrų turnyrus bus vykdoma iki sausio 28 d. Paraiškas varžytis sniego tinklinio čempionate pateikus daugiau nei dvylikai komandų – bus vykdomasis papildomas atrankos turnyras.

Sniego tinklinį išpopuliarinti siekianti Europos tinklinio konfederacija (CEV) kartu su Pasaulio tinklinio federacija (FIVB) daro viską, kad šis sportas būtų įtrauktas į žiemos olimpinių žaidynių programą. Planuojama, kad 2022 metų olimpinėse žaidynėse Pekine (Kinija) sniego tinklinis bus parodomoji sporto šaka, o ateityje – ir oficialiai įtraukta į olimpinių žaidynių programą.

Populiarinimui pasitelkti nuspręsta ir jaunuosius žiemos sporto gerbėjus – Lozanoje šiuo metu vykstančių jaunimo žiemos olimpinių žaidynių dalyvius ir sirgalius. Sausio 18-19 dienomis šiame Šveicarijos mieste bus surengtas sniego tinklinio festivalis.

O štai prieš dvejus metus Austrijoje vyko ir pirmasis Europos sniego tinklinio čempionatas, kuriame itin ryškiai spindėjo Lietuvos atstovai. Tuomet Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė tapo Europos čempionėmis, o Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius iškovojo bronzos medalius.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS