„LTeam žiemos festivalis 2023“ energingai atšventė 10-ąjį gimtadienį: su olimpiečiais, daugybe nemokamų veiklų ir GJan koncertu

2023 m. vasario 11 d.

Aleksandro Savickio nuotr.

„LTeam žiemos festivalis 2023“ pasiekė finišo tiesiąją. Dvi dienas trukusi sporto ir pramogų šventė visai šeimai baigėsi. Aktyviai, linksmai, energingai, dovanodama tūkstančiams dalyvių galimybę pakilti nuo sofų ir su plačiomis šypsenomis praleisti savaitgalį miškų apsupty.

Vasario 10–11d.  dienomis Druskininkuose vykęs renginys jau tapo gražia tradicija – tai šeštas kartas, kai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos olimpinio fondo organizuojamas festivalis vyksta šiame mieste. „Druskininkai išties galėtų tapti žiemos sostine“, – sakydama sveikinimo kalbą prasitarė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

+46

Festivalis tapo gražia tradicija

Pasak jos, šiemet 10-ąjį jubiliejų minintis „LTeam žiemos festivalis“ per visus šiuos metus jau spėjo atrasti savo dalyvius – kartą sudalyvavę čia jie sugrįžta kasmet, kasmet pakalbindami dalyvauti ir bičiulius, ir su renginiu užaugusius šeimos narius.

Ne pirmą kartą šiame festivalyje dalyvauja ir olimpiečiai, šiemet jų renginyje buvo keturi – daugiametis šventės dalyvis, penkiakovininkas Edvinas Krungolcas, slidininkas Mantas Strolia, bėgikė Eglė Balčiūnaitė, dziudo atstovė Sandra Jablonskytė. Visi drauge jie simboliškai įžiebė olimpinę ugnį, „Snow arenoje“ užkūrę tradicinį deglą.

Šventėje netrūko įvairių varžybų, turnyrų, šimtai aktyvaus gyvenimo entuziastų dalyvavo įvairiose rungtyse, iš arčiau susipažino su olimpiniu sportu. Ir nors žiemiškus orus šeštadienio rytą nuplovė pavasarėjantis lietus, tai neišgąsdino susirinkusios publikos.

Varžybos ir turnyrai įtraukė šimtus dalyvių

Aktyviausios ir daugiausia dalyvių įtraukusios rungtys – bėgimai: vaikams buvo parengta 500 metrų trasa, vėliau startavo lietuviškos olimpinės mylios (1988 metrų) bėgikai, norintys daugiau iššūkių rinkosi 5 ar 10 kilometrų „LTeam kroso“ trasą miško takais.

+14

Šventės nepraleido ir gausus būrys orientavimosi sporto gerbėjų – jie susirungė „LTeam Rogaining“ rungtyje, kuri tapo startu ir visai 2023 metų „LTeam Rogaining Cup“ taurės etapui. Dviratininkai ir bėgikai rinkosi 2 arba 4 valandų kontrolinį laiką, per kurį ištvermingiausiems teko įveikti net apie 45 kilometrus bėgte arba 80 kilometrų riedant.

+21

Tiems, kurie dar nespėjo prisijaukinti bėgimo, „TrenkTuras“ pasiūlė „LTeam žygį“. Šimtai dalyvių pasirūpino patogia avalyne ir 5 ar 10 kilometrų su vaikais, šunimis žygiavo gražiausiomis miesto vietovėmis Nemuno vingiais.

+9

Dalyvių dėmesį prikaustė komandinis „LTeam Cornhole“ (kukurūzinio) turnyras, kuriame svarbiausia – taikli ranka. Čia reikėjo iš 6–8 metrų atstumo pataikyti kukurūzų prikimštą maišelį į specialią lentą, tiksliau – į joje esančią skylę. JAV populiarus žaidimas Lietuvoje dar ganėtinai naujas, tačiau festivalio dalyviai tikino: „Labai smagu!“

Gerą nuotaiką šventėje kūrė ir vaikų ypač pamėgti sporto talismanai – Lietuvos olimpinės komandos „LTeam“ Ąžuolą, „Snow arenos“ Sniegių, Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandos Žalgirinį ir Vilniaus „Žalgirio“ futbolo komandos Vilką, čia taip pat dalyvaus Lietuvos futbolo federacijos Vytis ir ledo ritulio komandos „Hockey Punks“ Pankas Panda. Jie susirungė specialiame turnyre, kuriame reikėjo įveikti 5 rungtis: bavariško akmenslydžio, šokio, greitojo nusileidimo, važiavimo triračiu, kukurūzinio.

+30

Galimybė susipažinti su skirtingomis sporto šakomis

Visą šeštadienį prie „Snow arenos“ netrūks veiksmo, kiekvienas atvykęs čia gauna taip vadinamą Dalyvio pasą, su kuriuo išmėgindami įvairias rungtis kaupia taškus, juos vėliau iškeičia į „LTeam“ ir festivalio rėmėjų prizus.

Tarp tokių veiklų – šiaurietiško ėjimo žygis, orientavimosi sportas, biatlonas, kerlingas, bavariškas akmenslydis, kukurūzinis, greitasis čiuožimas, sniegbridžiai, grindų riedulys, kulkinis šaudymas, regbis, sunkioji atletika, bėgimas triračiu, lygumų slidinėjimas, specialus kliūčių ruožas mažiesiems, gelstų kalba sporte, Lietuvos antidopingo agentūros užduotis, „Decathlon“ iššūkis, Lietuvos olimpinės akademijos užduotis, zumba ir daugelis kitų.

Kol aplink „Snow areną“ dūzgė „LTeam žiemos festivalis 2023“, slidinėjimo trasoje slidininkai ir snieglentininkai išdarinėjo įspūdingus triukus, čia vyko „Baltic Cup 2023“ akrobatinio slidinėjimo ir snieglenčių varžybos.

Visi varžybų, turnyrų, orientavimosi sporto, slidinėjimo iššūkio dalyviai, komandos buvo apdovanoti specialiais „LTem“ prizais bei renginio rėmėjų – „Lemon Gym“, „Affidea“, „Medicina praktika“, „Toyota“, „Activus“, „Decathlon“, Druskininkų vandens parko, „Lrytas.lt“ dovanomis. Renginį vedė „Zip fm“ balsas Haroldas Zenkovas.

Šventę vainikavo GJan kocertas

Šventę vainikavo įspūdingas GJan kocertas. Festivalyje skambėjo visi ryškiausi jos hitai – su ilgamečiais grupės nariais atlikėja paruošė energingą koncerto programą. Nuo 19 val. čia buvo galima išgirsti tokius daugeliui gerbėjų žinomus kūrinius kaip „Ruduo“, „Leidžiu Sau Viską“, „Noriu“, „Melagė“ ir daugelį kitų.

Tai buvo pirmas kartas, kai GJan koncertavo Druskininkuose. Publika tai įvertino negailėdami ovacijų.

„LTeam žiemos festivalis 2023“ kasmet organizuojamas vasario pradžioje ir yra didžiausia tokio pobūdžio sporto ir pramogų šventė žiemos metu. Tačiau organizatoriai jau kviečia pasižymėti naują datą – panašus, tik masiškesnis ir dar įspūdingesnis renginys laukia vasarą – birželio 3-iąją Panevėžyje minint tradicinę Olimpinę dieną.

+31

Daugiau informacijos apie „LTeam žiemos festivalį 2023“.

Naujienas taip pat sekite „LTeam“ feisbuke.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS