„LTeam START UP“ skatins sportuoti tausojant gamtą

2020 m. kovo 5 d.

Debiutiniais metais daugiau nei 300 paraiškų sulaukusi „LTeam START UP“ programa šiemet startuoja su naują misiją pabrėžiančiu pavadinimu – „LTeam START UP GOES GREEN“. Šią programą vykdantys Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Lietuvos olimpinis fondas (LOF) šiemet ne tik ragins organizuoti aktyvią fizinę veiklą skatinančius renginius, bet ir išimtinai skatins tai daryti tausojant gamtą.

„LTeam START UP GOES GREEN“ programa skirta visiems, kurie įgyvendina įvairių rūšių laisvalaikio veiklas, masinius renginius, susijusius su fiziniu aktyvumu. Programos metu išrinktiems projektams bus suteikta parama, skirta pradėti, plėsti, gerinti ar tęsti jų veiklą, įtraukiant tvarumą ir aplinkos apsaugos aspektą.

Pagrindiniai programos kriterijai: dėmesys aplinkosaugos problemoms ir tvarumui, dalyvių ir žiūrovų skaičius, fizinio aktyvumo skatinimas, netipinių ir naujų fizinio aktyvumo formų įtraukimas, bendruomenės įtraukimas, ankstesnė patirtis ir galimybė tolimesnei plėtrai. Paraiškos, kuriose nebus aiškiai aprašytas renginio tvarumo ar aplinkosauginis planas, nebus svarstomos.

Mažiausia piniginė parama sieks 1000, o didžiausia – net 5000 eurų. Iš viso įvairiems projektams finansuoti bus skirti 25 tūkst. eurų.

„Tvarumas yra viena iš pagrindinių Tarptautinio olimpinio komiteto veiklos krypčių, todėl laikydamiesi šių teikiamų rekomendacijų tvarumą pamažu įdiegiame ir savo projektuose, – paaiškino LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. – Praėjusiais metais sulaukėme net 307 paraiškų ir finansavome 14 projektų, tad ir šiemet raginame sporto entuziastus drąsiai pristatyti savo iniciatyvas.“

Projektus gali registruoti visų tipų juridiniai asmenys, turintys paramos gavėjo statusą. Paraiškas iki kovo 25 d. teikti galima užpildant šią registracijos formą: http://bit.do/lteam-startup2020.

Start-up-2020-taisyklės

Projektų atrinkimas vyks dviem etapais: pirmajame gautos paraiškos bus įvertintos Programos komiteto, kurį sudarys kompetentingi asmenys iš sporto bendruomenės (olimpiečiai, žurnalistai, sporto specialistai), o į antrąjį pateks tik geriausi projektai – jų autoriai bus kviečiami savo idėjas komitetui pristatyti gyvai.

Galutiniai programos nugalėtojai bus paviešinti balandžio 10 d. interneto svetainėje LTeam.lt.

Projektų aprašymuose, vėliau – vykdyme, privaloma integruoti LTeam ir LTOK logotipus. Kiekvienas finansinės paramos gavėjas, įvykdęs projektą, per 30 kalendorinių dienų privalės pateikti projekto ataskaitą.

Šių metų programoje negali dalyvauti organizacijos, nepateikusios ataskaitų už anksčiau gautą programą pagal „LTeam START UP“ programą.

Programos vykdymo laikotarpis – 2020 metų balandžio 15 d. – 2021 metų balandžio 15 d.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS