Lozanoje – TOK Olimpinio švietimo komisijos posėdis

2022 m. lapkričio 25 d.

TOK Olimpinio švietimo komisija.

Šią savaitę Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Užsienio ryšių direktorė Vaida Mačianskienė dalyvavo Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio švietimo komisijos posėdyje. Lozanoje (Šveicarija) vykusiame renginyje komisija pirmą kartą susitiko gyvai.

„Dėl pandemijos daugiau nei dvejus metus su kolegomis bendravome ir posėdžiavome virtualiai, todėl labai smagu pasimatyti ir gyvai aptarti švietimo aktualijas bei komisijos planus“, – sakė V. Mačianskienė.

Komisijos narius pasveikino olimpietis, Pasaulio olimpiečių asociacijos (OLY) prezidentas Joel Bouzou, jis taip pat pakvietė olimpiečius pasirašyti ant TOK stiklinės sienos. Ateityje, TOK būstinėje apsilankę olimpiečiai bus taip pat kviečiami pasirašyti. Prie OLY asociacijos jau prisijungė per 20 tūkst. olimpiečių.

Olimpiečių autografų siena.

Olimpiečių autografų siena.

„Nemažai dėmesio posėdyje buvo skiriama Olimpinių vertybių ugdymo programai, kurią įgyvendinant Lietuva yra viena iš lyderių pasaulyje. Kalbėjome, kaip olimpinių vertybių ugdymo programa įgyvendinama kitose šalyse, su kokiais iššūkiais susiduriama, kokios galimybės dar neišnaudotos.

Diskutavome, kaip į olimpinių vertybių ugdymo projektus galėtume įtraukti jaunuosius sportininkus ir olimpiečius, kad jie ne tik iš arčiau susipažintų su olimpinėmis vertybėmis, bet ir taptų jų ambasadoriais bei motyvatoriais“, – sakė V. Mačianskienė.

Ji pridūrė, kad vienas TOK tikslų – įkvėpti ne tik sportininkus, bet ir visuomenę vadovautis olimpinėmis vertybėmis ne tik olimpinių žaidynių metu, bet ir tarp jų.

TOK Olimpinio švietimo posėdyje Olimpinio sporto centro atstovai pristatė naujausius projektus: studija „E-sportas olimpiniame judėjime“, tyrimas, ar naudojamos olimpinės arenos (pradedant nuo 1896 m.) pasibaigus olimpinėms žaidynėms ir t.t. Visus juos galima rasti virtualioje TOK bibliotekoje.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS