Lozanoje – tarptautiniai tvarumo mokymai

2024 m. kovo 26 d.

Projekto dalyviai Tarptautiniame olimpiniame komitete.

Praėjusią savaitę 18-os Europos nacionalinių olimpinių komitetų tvarumo pareigūnai rinkosi Lozanoje (Šveicarija), kur tęsėsi projektas „Ocean“. Tarp projekto dalyvių – ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) atstovas Ignas Gibas.

Praėjusiais metais prasidėjusios  tarptautinės iniciatyvos tikslas – įgalinti nacionalinius olimpinius komitetus prisidėti prie kovos su klimato kaita, suteikti žinių kaip matuoti ir sumažinti organizacijos sukuriamą pėdsaką aplinkai bei padėti stiprinti gerąjį valdymą klimato kaitos klausimu organizacijoje. Taip siekiama prisidėti prie Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo.

Ignas Gibas.

Ignas Gibas.

Projekto metu dalyviai taip pat kuria anglies dvideginio pėdsako mažinimo strategiją savo nacionalinio olimpinio komiteto veikloje.

„Klimato kaita veikia visą pasaulį, visas sritis ir visus mus. Taip pat ir sporto bendruomenę.  Skaičiuojama, kad nuo 2040 m. dėl klimato kaitos žiemos žaidynes galės rengti tik 10 pasaulio valstybių. Tvarumas privalo būti tarp kiekvieno nacionalinio olimpinio komiteto strateginių krypčių.

Praėjusiais metais parengėme LTOK tvarumo strategiją, kurią šiemet pradėsime įgyvendinti, todėl buvo labai įdomu su kolegomis iš kitų valstybių pasidalinti patirtimi, planais ir išgirsti, kaip šiuo klausimu sekasi jiems.

Iš projekte dalyvaujančių beveik 20 nacionalinių olimpinių komitetų, vos keletas turi tik su tvarumu dirbančius pareigūnus. Didžioji mūsų dalis dar tik einame šiuo keliu ir mokomės“, – sakė Lietuvos olimpinio fondo renginių ir projektų vadovas I. Gibas.

Tris dienas vykusio susitikimo metu nacionalinių olimpinių komitetų atstovai dirbo su Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) ir Berlyno aplinkosaugos tyrimų instituto „Oko-Institut“ specialistais. Savo patirtimi dalinosi Tarptautinės ledo ritulio federacijos sporto direktorius Jonas Wyattas.

Europos Sąjungos lėšomis finansuojamoje iniciatyvoje dalyvauja 18 nacionalinių olimpinių komitetų atstovai: Belgijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos, Čekijos, Danijos, Prancūzijos, Graikijos, Airijos, Kosovo, Lietuvos, Liuksemburgo, Maltos, Makedonijos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Ispanijos.

Prie projekto įgyvendinimo prisideda ir Tarptautinio olimpinio komiteto, Pasaulio nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (ANOC) bei Vokietijos aplinkos tyrimų instituto atstovai.

Projektas „Ocean“ baigsis 2025 m. balandį.

.

.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS