Lietuvos vyrų golbolo rinktinė pakvietė pradinukus mokytis bendradarbiavimo

2021 m. spalio 29 d.

Visą spalio mėnesį vykstantis projektas „Olimpinis mėnuo“ pasiekė paskutinę savaitę, kuri yra skirta bendradarbiavimo temai. Daugiau nei 30 tūkst. pradinukų šios savaitės metu įsitraukia į įvairiausias veiklas bei užsiėmimus, kurie skatina susipažinti su bendradarbiavimo svarba, mokytis draugauti, gerbti kitus ir save bei nuolat tobulėti.

Šios savaitės metu vaikus lydi ir jiems padeda ne tik superherojė Luka Kibirkštis, bet ir Tokijo paralimpinėse žaidynėse bronzos medalius Lietuvai iškovoję vyrų golbolo rinktinės žaidėjai, kurie vieningai sutaria, kad bendradarbiavimas yra viena svarbiausių savybių siekiant aukštų rezultatų bet kokioje srityje.

„Bet kokiu atveju be bendradarbiavimo visų mūsų čia nebūtų ir aš nemanau, kad išvis pasaulis vystytųsi be bendradarbiavimo. Kaip ir bet kur, gyvenime vyrauja skirtingos nuomonės, tad ta tolerancija turi būti išlaikyta, turime kitus ne tik išklausyti, bet ir išgirsti“, – teigia Lietuvos vyrų golbolo rinktinės žaidėjas Artūras Jonikaitis.

Užsiėmimų metu pradinukai bando suprasti tolerancijos sąvoką, prieš pradėdami pamokas ir pamokų metu mokosi išreikšti vienas kitam palaikymą, žaidžia žaidimus, skatinančius bendradarbiavimą, mokosi megzti akių kontaktą, klausytis vieni kitų.

„Žinoma, labai svarbu nuo pat mažens išmokti bendradarbiauti, dirbti komandose, manau, kad tai lavina ir socialinius įgūdžius, išmoksti rasti bendrą kompromisą, bendrus sąlyčio taškus ir šiaip, išmoksti bendrauti, dirbti grupėje“,  – kalbėjo Lietuvos vyrų golbolo rinktinės narys Mindaugas Suchovejus.

Visą spalio mėnesį vaikai pažindinosi su fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, emocinės sveikatos ir bendradarbiavimo temomis. Projektu „Olimpinis mėnuo“ siekiama ne tik mokyti pradinukus olimpinių vertybių nuo mažų dienų, bet ir taisyklingai judėti, skatinti pamilti fizinį aktyvumą.

„Prisimenant jaunystę ar vaikystę, tas žaidimas smėlio dėžėj, ko gero, buvo pati bendradarbiavimo pradžia ir dabar, turbūt, labai svarbu šiuolaikiniame technikos amžiuje, kai kiekvienas nori būti individualistas, turėti bendrų interesų, bendrų tikslų, bendrų pomėgių ir visą laiką reikia būti kolektyve, nes gyvenime tikrai vienas niekada nebūsi, bus kas nors šalia ir tai yra labai smagu“, – savo komandos žaidėjams pritarė Lietuvos vyrų golbolo rinktinės vyr. treneris Valdas Gecevičius.

Šią savaitę bendradarbiavimo tema pasibaigsiantis projektas organizuojamas jau ketvirtą kartą. Šiemet projekte dalyvauja rekordinis skaičius dalyvių – net 1900 pradinių klasių iš visos Lietuvos. Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, inicijuoja – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS