Lietuvos ugdytojai Olimpinių vertybių ugdymo žinias gilino Druskininkuose

2022 m. spalio 28 d.

Druskininkuose surengti Olimpinių vertybių ugdymo programos (OVUP) mokymai, kuriuose dalyvauti kviesti Lietuvos sporto treneriai, trenerio ar mokytojo specialybės siekiantys studentai, sportininkai, pedagogai bei ugdytojai, kurie nori gilinti olimpinio švietimo žinias ir tobulinti vertybių ugdymo kompetencijas.

Tris dienas trukusio renginio tikslas – supažindinti ugdytojus su OVUP programa, bei suteikti įrankių, kaip taikyti šią metodiką kasdieniame savo darbe.

„Apie šiuos mokymus mane informavo kolegė, o sudalyvauti paskatino tai, kad čia kalbama apie olimpines vertybes. Savo darbe aš nesiekiu išmokyti toliausiai nušokti, kuo greičiau nubėgti, kuo daugiau pataikyti. Man svarbiausia ne tik skatinti judėjimą, bet ir prieiti prie vaikų, skatinti konkurenciją su pagarba, mokyti juos draugiškumo, atsakingumo, kad mes visi visų pirma esame žmonės, todėl man šie mokymai labai artimi. Labai vertinga tai, kad mes čia dirbame nedidelėje, iki 20 žmonių grupėje, todėl kiekvienas turime progą pasisakyti, įsisąmoninti dalykus, o konkrečių veiklų, kuriomis papildysiu savo vertybinio ugdymo bagažą – taip pat daugybė“, – po mokymų kalbėjo Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos pedagogė Danguolė Makselienė.

Mokymų metu dalyviai buvo kviečiami analizuoti, kokios kompetencijos svarbios šiandieniniam jaunimui, kokias vertybes jaunimui būtina ugdyti, o vėliau praktinių veiklų metu patys įsitraukė ir išbandė OVUP siūlomus užsiėmimus, kuriuos pritaikyti turės galimybę ugdymo proceso metu.

„Su savo klase dalyvaujame projekte „Olimpinis mėnuo“, vaikams labai patinka, matome didelę vertę, tad pradėjau olimpizmu domėtis daugiau ir atradau šiuos mokymus. Iš pradžių, kai pamačiau žodį „olimpinis“, galvojau, kad mes čia daug sportuosim, bet čia aš įsisąmoninau, kad vertybes galime ugdyti per fundamentalius dalykus. Jau dalyvaudama veiklose galvojau, kaip šiuos užsiėmimus panaudosiu savo darbe ir kokie naudingi ir įdomūs jie bus vaikams. Turiu idėją jas pristatyti ir tėvelių susirinkime, siekiant suburti dar tvirtesnę bendruomenę“, – pasidalijo edukologė, Vilniaus Erudito licėjaus pradinių klasių ir dailės bei technologijų pedagogė Juratė Babickienė.

Mokymus vedė nuo programos Lietuvoje pradžios su OVUP dirbantys profesionalūs lektoriai Nerijus Miginis ir Donatas Petkauskas.

„Dažniausiai sulaukiame bendrojo ar ikimokyklinio ugdymo pedagogų, trenerių, o šiuose mokymuose jau įsitraukė ir teatro, šokio pedagogai, kineziterapeutai bei kitų sričių specialistai. Tai labai džiugina, nes tokia ir yra pamatinė programos idėja – jos veiklas ugdymo procese pritaikyti gali įvairiausių sričių specialistai. Ateityje tikimės pritraukti ir sportininkų, kurie ne tik turės progą gilinti vertybinio ugdymo žinias, labiau pažinti savo vertybes, bet ir praturtins procesą savo patirtimi. Esame labai dėkingi lektoriams D. Petkauskui ir N. Miginiui, kurie turi visas kompetencijas ir įrankius profesionaliai perduoti OVUP žinią kiekvienam įsitraukiančiam į programos mokymus bei veiklas“, – po renginio kalbėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.  

LTOK vienas pirmųjų pasaulyje OVUP išvertė į savo šalies kalbą ir, pritarus TOK, pasiūlė kelių lygių mokymus Lietuvos ugdytojams.

Per ketverius metus visoje šalyje pedagogams buvo surengta 37 mokymai. Juose dalyvavo daugiau kaip 1300 ugdytojų. Lietuvoje vykdomus mokymus yra stebėjusi TOK olimpinio fondo kultūrai ir paveldui vyriausiosioji švietimo vadovė Xenia Kourgouzova.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS