Lietuvos sporto organizacijų atstovės profesines žinias gilino nacionaliniuose „New Miracle“ mokymuose

2023 m. kovo 17 d.

S. Čirbos nuotr.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotas moterų lyderystės sporte skatinimo projektas „New Miracle“ įgauna pagreitį. Šią savaitę daugiau nei 100 pradedančiųjų ir patyrusių sporto vadybininkių penkiose skirtingose Europos šalyse įsitraukė į jau antruosius nacionalinius projekto mokymus.

„New Miracle“ – unikali LTOK iniciatyva prie kurios prisijungė dar keturi Europos nacionaliniai olimpiniai komitetai – Italijos, Latvijos, Estijos ir Slovakijos. Ruošiantis projektui sukurta pradedančiosioms sporto vadybininkėms skirta nemokama mokymų programa ir išskirtinė mentorystės platforma, kurioje projekto dalyvės turi galimybę konsultuotis su patyrusiais kolegomis, stiprinti bendradarbiavimo įgūdžius.

Dvi dienas Vilniuje trukusių antrųjų nacionalinių mokymų metu 23 Lietuvos sporto organizacijų atstovės įsitraukė į teorinius ir praktinius užsiėmimus, kuriuose analizavo komunikacijos temą.

+28

Visus projekto mokymus Lietuvoje veda žinomas verslo konsultantas Lauras Balaiša. Daugybę metų su verslo ir valstybinėmis organizacijomis dirbantis specialistas neslepia džiaugsmo galėdamas patirtimi dalintis su Lietuvos sporto organizacijose dirbančiomis moterimis ir prisidėti prie lyčių lygybės vystymo.

„Moterys tiek sporte, tiek kitose profesinėse veiklose susiduria su tokiais sunkumais, kaip reintegracija į darbo rinką po motinystės atostogų, pasimiršta įgūdžiai, dažnai moterys neturi pakankamai pasitikėjimo savimi tam, kad siektų aukštų pozicijų. Smagu, kad šiame projekte skiriamas dėmesys moterims ir galime joms pagelbėti. Taip pat, dalyvės apsikeičia gerąja patirtimi, turi progą būti išklausytos, tai šiame procese – labai svarbu“, – sakė specialistas.

L. Balaiša (S. Čirbos nuotr.)

Kalbėdamas apie šią savaitę Vilniuje vykusių projekto komunikacijos mokymų sesiją L. Balaiša pabrėžia – tai sritis, kurios pagrindus turi išmanyti kiekvienas bet kokios organizacijos darbuotojas.

„Ši mokymų dalis buvo skirta tobulinti tarpasmeninės komunikacijos ir komunikacijos organizacijoje kompetencijas, taip pat džiaugiamės sulaukę svečių – dalyvėms paskaitą apie asmeninio prekės ženklo kūrimą šioje sesijoje vedė ir tikra profesionalė, „Persona Cognita“ konsultacijų įmonės įkūrėja Dominyka Venciūtė. Dalyvės buvo supažindinamos su tokiais aspektais, kaip gebėjimas tiksliau išreikšti save, tiksliau suprasti kitą, užtikrinti, kad žinutė pasiektų reikiamus adresatus. Per praktines užduotis dalyvės turėjo progą pastebėti savo dažnai daromas komunikacijos klaidas ir sužinoti būdus tų klaidų išvengti“,  – kalbėjo L. Balaiša.

Mokymų akimirka (S. Čirbos nuotr.)

 

Projekto nacionalinių mokymų temos visose penkiose projektą įgyvendinančiose valstybėse sutampa. Į komunikacijos temos užsiėmimus šią savaitę įsitraukė ir sporto specialistės Italijoje, Latvijoje, Estijoje ir Slovakijoje, kur mokymų sesijas vedė vietos specialistai.

Paklaustas apie nacionalinių „New Miracle“ mokymų dalyvių aktyvumą projekto lektorius Lietuvoje džiaugėsi sporto specialisčių noru mokytis ir tobulėti.

„Atranka į projektą yra didelė, ne visos norinčios patenka. Dalyvių motyvacija dėl to yra tikrai aukšta ir tai džiugina. Aš, kaip konsultantas, sulaukiu labai daug klausimų ne tik seminaro metu, bet ir per kavos pertraukas. Kiekviena dalyvė šiame projekte turi ir mentorių, su kuriuo gali pasitarti įvairiais klausimais. Mentorystė yra pripažinta tobulėjimo praktika – įrankis naudojamas visame pasaulyje. Turėti mentorių yra privilegija, ne visiems tai yra suteikiama“, – pabrėžė L. Balaiša.

Mokymus stebėjo projekto dalyvių mentoriai (S. Čirbos nuotr.)

Projektas „New Miracle“ suteikia galimybę žinių semtis ne tik nacionalinėse, bet ir tarptautinėse mokymų sesijose, kuriose susitinka visų penkių Europos valstybių dalyvės.

Dar vasarį septynios Lietuvos sporto organizacijų atstovės dalyvavo mokymuose Bratislavoje, o artimiausi projekto planai – tarptautinė projekto mokymų sesija Rygoje, į kurią atrinktos dalyvės vyks balandžio pabaigoje.

Vienas pagrindinių projekto tikslų – skatinti lyčių lygybę, lyderystę ir dalyvavimą priimant sprendimus, ugdyti pasitikėjimą savimi. Tikimasi, kad geri projekto pavyzdžiai paskatins pokyčius visuomenėje.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS