Lietuvos sporto apdovanojimuose triumfavę Mykolas Alekna ir jo treneris: „Su šia komanda esame didelė jėga“

2022 m. gruodžio 25 d.

Mantas Jusis ir Mykolas Alekna / Vytauto Dranginio nuotr.

„Metų treneris“ ir „Metų sportininkas“. Tokio įvertinimo Lietuvos sporto apdovanojimuose šiemet sulaukė Mantas Jusis ir jo treniruojamas lengvaatletis, disko metikas Mykolas Alekna, 2022 metais pasaulio čempionate iškovojęs sidabrą, o Europos – auksą.

Kasmetiniame apdovanojimų renginyje sportininkas ir jo treneris džiaugėsi pergale – net dvejose nominacijose nurungę konkurentus jie dėkojo už palaikymą ir džiaugėsi įvykusiu proveržiu.

Be M. Aleknos 2022-aisiais „Metų sportininku“ pretendavo tapti dar trys atletai: pasaulio čempionate ant apdovanojimų pakylos drauge su M. Alekna žengęs, 3 vietą iškovojęs disko metikas Andrius Gudžius, graikų-romėnų imtynininkas, pasaulio čempionato bronzos laimėtojas svorio kategorijoje iki 130 kg Mantas Knystautas ir sportinės gimnastikos atstovas, Europos čempionate sidabro medalį pratimų ant skersinio rungtyje pelnęs Robertas Tvorogalas.

Daina Gudzinevičiūtė ir Mykolas Alekna / Vytauto Dranginio nuotr.

„Teko dalyvauti daugelyje rinkimų, komisijų, tačiau renkant šių metų sportininką diskusija buvo trumpa – vienbalsiai sutarėme, kad šių metų žvaigždė yra jaunas sportininkas Mykolas Alekna“, – trečiadienio vakarą „Litexpo“ parodų ir kongresų centre vykusiame renginyje įteikdama apdovanojimą sportininkui sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

Mykolas Alekna / Vytauto Dranginio nuotr.

Atsiimdamas laimėtą statulėlę M. Alekna pasveikino visus nominantus, dėkojo už palaikymą. „Sportas – didelė mano gyvenimo dalis, ir man labai pasisekė, kad turiu gerą komandą, kuri manimi visada rūpinasi, palaiko ir vieningai siekia bendro tikslo. Su ta komanda esame didelė jėga ir šiais metais įvyko tos jėgos proveržis“, – kalbėjo geriausiu metų sportininku pripažintas disko metikas.

Sportininko pergale džiaugėsi ir jo mokytojas, „Metų treneriu“ pripažintas M. Jusis. „Praėjo daugiau nei penkeri metai, per kuriuos ne tik įvykdėme savo tikslus, bet dar ir šiek tiek pridėjome. 2021 metais tapome pasaulio ir Europos čempionais. 2022 metais šis jaunuolis pasaulio lengvosios atletikos čempionate iškovojo sidabrą, lygiai po mėnesio Europos čempionate iškovojo aukso medalį ir padarė tai, ko nepavyko jo tėčiui – pagerino Europos čempionato rekordą“, – scenoje atsiimdamas Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės įteiktą apdovanojimą kalbėjo M. Jusis.

Mantas Jusis / Manto Gudzinevčiaus nuotr.

Už indėlį į rezultatus jis dėkojo ir M. Aleknos treneriui Amerikoje Mohamad Saatara, išskirtinį „ačiū“ už pasitikėjimą tarė sportininko tėvams Kristinai ir Virgilijui, o laimėtą titulą dedikavo savo širdies draugei.

Šventinio renginio metu apdovanojimus pelnė 11 sportininkų, jų trenerių. Geriausi olimpinio ir paralimpinio sporto atstovai buvo vertinami penkiose kategorijose: „Metų sportininko“, „Metų sportininkės“, „Metų komandos“, „Metų trenerio(-ės)“, „Metų proveržio“. Išskirtinis – vienuoliktas – apdovanojimas tradiciškai buvo įteiktas „Už viso gyvenimo nuopelnus“.

Lietuvos sporto apdovanojimų ceremoniją šv. Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją, nuo 16:30 val. transliuos TV3 televizija.

Daugiau nuotraukų iš Lietuvos sporto apdovanojimų ceremonijos:

+58

Lietuvos sporto apdovanojimų svečiai:

+176

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS