Lietuvos sporto apdovanojimai: išrinkite METŲ TRENERĮ

2022 m. gruodžio 10 d.

Artėjant svarbiausiam metų renginiui, kuriame šventiškai bus pagerbti geriausi Lietuvos sportininkai, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas kviečia prisidėti išrenkant labiausiai 2022-aisiais nusipelniusius šalies olimpinio sporto atletus.

Jau gruodžio 21-ąją prestižinėje Lietuvos sporto apdovanojimų šventėje paaiškės geriausias „Metų sportininkas“„Metų sportininkė“„Metų komanda“„Metų treneris(-ė)“„Metų proveržis“. 

BALSUOTI iki gruodžio 12 d. galima visose penkiose kategorijose, kuriose visuomenės balsas lems 20 proc. galutinio rezultato, likusius 80 proc. sudarys apdovanojimų Tarybos balsas.

Likus vos kelioms savaitėms iki šventinio renginio, kviečiame susipažinti su nominantais. 

METŲ TRENERIS

Sportininkas treneriui ar treneris sportininkui atneša šlovę? Kaip bebūtų, čempionų ar medalininkų užnugary visuomet stovi žmogus, be kurio tikslai sporte tebūtų neįmanomos misijos. „Metų treneriu“ pretenduoja tapti krepšininkų, lengvaatlečių ir baidarininkų kalvėse plušantys specialistai.

Dainius Novickas

Antverpene, Belgijoje, vykusiame pasaulio 3×3 krepšinio čempionate abi – vyrų ir moterų – Lietuvos rinktinės paliko istorines žymes, o į aukštumas komandas vedė Dainius Novickas, 44-erių specialistas, bene geriausiai 3 milijonų šalyje išmanantis 3×3 krepšinio specifiką.

Abi komandos nužygiavo iki ketvertuko – moterys krito kovoje dėl bronzos, o pirmąjį ir vienintelį pralaimėjimą planetos pirmenybėse vyrai patyrė tik turnyro finale, 16:21 nusileidę Serbijai. Sidabro medaliai – geriausias Lietuvos pasiekimas olimpinio trijulių krepšinio istorijoje.

Prieš pasaulio čempionatą D. Novickas priėmė netikėtą sprendimą – į sudėtį neįtraukė aukščiausią individualų reitingą turėjusio Aurelijaus Pukelio, bet Gintautas Matulis, Darius Tarvydas, Marijus Užupis ir Ignas Vaitkus įrodė trenerio sumanumą.

Mūsų šalies moterys tokio rango varžybose apskritai dalyvavo pirmą kartą. Kamilė Nacickaitė, Martyna Petrėnaitė, Monika Grigalauskytė ir Gabrielė Šulskė tokiu debiutu tik sustiprino D. Novicko drąsiai deklaruojamus tikslus – vieną dieną ir Lietuvos krepšininkes išvysime olimpinėse žaidynėse.

Dainius Novickas

Mantas Jusis

19-metis Mykolas Alekna šiemet tapo jauniausiu planetos pirmenybių disko metimo varžybų prizininku bei jauniausiu Europos čempionu istorijoje. Nors pastaruosius metus sportininkas praleido JAV, studijuodamas Berklio universitete, didžiausi nuopelnai atitenka treneriui Mantui Jusiui.

Prieš penkerius metus pas M. Jusį Mykolas atėjo iš futbolo. Ko galima tikėtis iš vaikio, treneris suprato 2020 metais per stovyklą Palangoje, kai Mykolas pirmąkart 1750 gramų įrankį nusviedė 64 metrus.

Suprato ir tai, kad Virgilijaus Aleknos atžalą į disko metimo elitą užkels ne jėga ir raumenų masė, o greitis ir technika. V. Aleknos rankų ilgis – 223 cm, Mykolo – 211 cm, tačiau M. Jusis puikiai žino, kaip išnaudoti kitus vis dar jaunuolio pranašumus.

M. Jusio metodikos laikosi ir JAV su M. Alekna dirbantis specialistas Mohamadas Saatara.

Sėkmės receptų yra ir daugiau: tiek 29-erių M. Jusis, tiek pats Mykolas ne kartą yra minėję, kad jų santykiai nėra „auklėtinis-treneris“, o labiau – „draugas-draugas“ formos. Kartu žaidžia krepšinį ar video žaidimus, o po to kartu eina skinti medalių.

Mantas Jusis

Sergejus Sorokinas

Šiemetinis sezonas baidarininkams – antrasis po Tokijo olimpinių žaidynių, kai buvo pakeistos distancijos ir disciplinos. Prisitaikyti – buvo iššūkis ir sportininkams, ir treneriams.

Vieni varžėsi 1000 m nuotolyje, o kiti – 200 m sprinto distancijoje, bet nauja olimpine rungtimi tapo dviviečių baidarių 500 m distancija, ir dėmesį reikėjo sutelkti į ją.

Mindaugas Maldonis ir ketveriais metais vyresnis Andrejus Olijnikas oficialiai įgula tapo po Tokijo olimpiados, o poros treneriu tapo patyręs Sergejus Sorokinas. Prisijaukinti 500 m distancijos iškart nepavyko – pirmajame pasaulio čempionate teko tenkintis B finalu.

Vis dėlto M. Maldonio ir A. Olijniko tandemą S. Sorokinui pavyko sustyguoti taip, kad 2022 m. sezone medaliai būtų nuraškyti abiejuose svarbiausiuose čempionatuose. Naujoje olimpinėje distancijoje dabar tai – pasaulio vicečempionų  ir Europos čempionato bronzos medalininkų komanda bei jų treneris.

Sergejus Sorokinas

Daugiau informacijos apie Lietuvos sporto apdovanojimus

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS