Lietuvos sporto apdovanojimai: išrinkite METŲ KOMANDĄ

2022 m. lapkričio 28 d.

Artėjant svarbiausiam metų renginiui, kuriame šventiškai bus pagerbti geriausi Lietuvos sportininkai, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas kviečia prisidėti išrenkant labiausiai 2022-aisiais nusipelniusius šalies olimpinio sporto atletus.

Jau gruodžio 21-ąją prestižinėje Lietuvos sporto apdovanojimų šventėje paaiškės geriausias „Metų sportininkas“„Metų sportininkė“„Metų komanda“„Metų treneris(-ė)“„Metų proveržis“.

BALSUOTI iki gruodžio 12 d. galima visose penkiose kategorijose, kuriose visuomenės balsas lems 20 proc. galutinio rezultato, likusius 80 proc. sudarys apdovanojimų Tarybos balsas.

Likus vos kelioms savaitėms iki šventinio renginio, kviečiame susipažinti su nominantais.

METŲ KOMANDA

Baidarininkai, irkluotojai ar krepšininkai? Metų komanda pretenduoja tapti medalius Europos ir pasaulio čempionatuose užsikabinusios vyrų ekipos. Istorinis 3×3 krepšinio rinktinės žingsnis, net dvi Mindaugo Maldonio ir Andrejaus Olijniko triumfo akimirkos bei pirmoji Dovydo Nemeravičiaus ir Armando Kelmelio tandemo paraiška žemyno pirmenybėse.

Lietuvos vyrų 3×3 rinktinė

Ant Tokijo olimpinių žaidynių slenksčio stovėjusi, bet šių durų nepravėrusi Lietuvos 3×3 krepšinio rinktinė naują olimpinį ciklą pradėjo plačiai išskleistais sparnais. Birželį Gintautas Matulis, Darius Tarvydas, Marijus Užupis, Ignas Vaitkus nukeliavo iki Antverpene, Belgijoje, vykusio pasaulio čempionato finalo ir pelnė sidabro medalius.

Grupės varžybose lietuviai įveikė Mongoliją, Vokietiją, Čilę ir Taivaną, o ketvirtfinalyje net 21:11 sutriuškino titulą gynusius JAV krepšininkus. Pusfinalyje po dramatiškos kovos įveikti prancūzai ir vienintelis pralaimėjimas patirtas finale – žaidžiant su tituluočiausia visų laikų 3×3 rinktine Serbija.

Serbai pasaulio čempionais tapo penktą kartą istorijoje, o Lietuvai tai buvo pirmasis, istorinis, medalių komplektas FIBA planetos pirmenybėse. Prieš pasaulio čempionatą rinktinės treneris Dainius Novickas priėmė netikėtą sprendimą – į sudėtį neįtraukė aukščiausią individualų reitingą turėjusio Aurelijaus Pukelio, bet sprendimas pasiteisino ir rekordinės aukštumos buvo pasiektos.

Įdomu tai, kad vicečempionų ketveriukėje nėra nė vieno žaidėjo, gimusio Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje, didžiausiuose Lietuvos miestuose. G. Matulis yra iš Rokiškio, D. Tarvydas – iš Švenčionėlių, M. Užupis gimė Šakiuose, o I. Vaitkus – Šiauliuose.

FIBA 3×3 vyrų rinktinių reitinge Lietuva užima trečią vietą, nusileisdama tik Serbijai ir JAV.

Vyrų dvivietė baidarė

Pasaulio čempionato sidabras Dortmute, Kanadoje; Europos čempionato bronza Miunchene, Vokietijoje – baidarininkai Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas per tris rugpjūčio savaites nuraškė saldžiausius viso sezono vaisius.

Pasaulio čempionato 500 metrų dviviečių baidarių finale lietuviai finišavo per 1 min. 35:56 sek., 0,57 sek. nusileisdami vengrams Bence’ui Nadasui ir Balintui Kopaszui.

A. Olijnikas šios rungties pasaulio vicečempionu tapo antrą kartą, tačiau 2011 metais, kai sidabro medalius kabinosi kartu su Ričardu Nekriošiumi, ši rungtis dar nebuvo olimpinė. Kartu su šiuo partneriu A. Olijnikas praeityje yra laimėjęs ir pasaulio čempionato bei Europos čempionato bronzos medalius, o štai M. Maldoniui tai pirmasis skambus pasiekimas dviviečių baidarių varžybose.

31-erių baidarininkas iš Daugų aukštumų siekdavo irkluodamas vienvietę ir buvo vienintelis Lietuvos baidarininkas Tokijo olimpinėse žaidynėse. Praėjusiais metais jis buvo išrinktas geriausiu baidarių ir kanojų irkluotoju Lietuvoje. Vis dėlto: pasaulio čempionato medalį iškovojo pirmąkart karjeroje.

Sėkmės iš rankų M. Maldonis ir A. Olijnikas nepaleido ir vos po trijų savaičių vykusiame Europos čempionate – finale 500 m nuirklavę per 1 min. 32.210 sek., į priekį praleidę tik Vengrijos ir Vokietijos komandas, pasipuošė bronziniais apdovanojimais.

M. Maldonis su ketveriais metais vyresniu A. Olijniku į vieną baidarę susėdo 2019 metais parodomosiose varžybose Japonijoje. Tuomet M. Maldonis pavadavo dukrytės Gabijos gimimu besidžiaugusį R. Nekriošių. Oficialiai įgula M. Maldonis ir A. Olijnikas tapo po Tokijo olimpinių žaidynių, tačiau pirmasis jų pasaulio čempionatas nebuvo sėkmingas – teko tenkintis B finalu.

Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas

Vyrų porinė dvivietė

Irkluotojai Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis bronzos medalius iškovojo paskutinę Europos čempionato Miunchene, Vokietijoje, dieną. Finale į pirmąjį trejetą lietuviai įsiveržė distancijos viduryje ir pozicijos nebeužleido. 2000 m distanciją įveikę per 6 min. 42.11 sek. jie nusileido tik Kroatijos ir Ispanijos įguloms.

25-erių D. Nemeravičius anksčiau buvo Lietuvos porinės keturvietės įgulos, su kuria žėrėsi apdovanojimus 2016-2020 metais, narys. 2017 m. laimėjo tiek pasaulio, tiek Europos čempionatus, 2016 m. ir 2018 m. pelnė Europos čempionato sidabrą, o 2020 m. – bronzą.

Kartu ant elitinių varžybų apdovanojimų pakylos D. Nemeravičius ir A. Kelmelis grįžo po penkerių metų pertraukos – 2017 metais jie iškovojo pasaulio jaunimo (iki 23 metų) čempionato bronzos medalius. 24-erių A. Kelmeliui Europos čempionato bronza – didžiausias karjeros laimėjimas suaugusiųjų varžybose.

Tuo pačiu tai jau 21-asis Lietuvos irkluotojų medalių komplektas Europos irklavimo čempionatuose po Nepriklausomybės atkūrimo. O iškovoti žemyno pirmenybių apdovanojimą vyrų dvivietei pavyko pirmą kartą nuo 2016 metų, kai taip pat bronzos medalius buvo pelnę Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter. Beje, tuomet varžybos taip pat vyko Vokietijoje.